Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet kitűnni egyetemen...

Hogyan lehet kitűnni egyetemen úgy, hogy felfigyeljenek az adott személyre a munkáltatòk?

Figyelt kérdés

2013. jún. 2. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elviteted magad a TEK-kel.
2013. jún. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

TDK, versenyeken, pályázatokon indulás, kinézett cégnél/témában gyakornokoskodás, részmunkaidőben dolgozás.


Az, hogy hányasra írod a vizsgákat meg a tanár mennyire tart értelmesnek senkit nem érdekel.

2013. jún. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amiket a 2. válaszoló írt azok nagyon jók, talán még annyival egészíteném ki, hogy ha vannak műhelyek, akkor azokon is vegyél részt, vagy bármilyen projektmunka, jelentkezz rá, minden ilyen jól jön, ami ad némi gyakorlatot, és amit aztán feltüntethetsz a CV-ben, vagy elmondhatsz egy interjún.
2013. jún. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja igen, a műhelyek és a szakkollégiumi tagságok kiemelkedően jók! Én legjobban az ilyen diákszervezetekben ténykedést javasolnám, HA minőségi munka folyik a kiválasztottban. Sajnos ez mondjuk 5-ből 1-2-re igaz csak (AIESEC pl. nagyon ilyen, meg az olyanok, amik sok vállalattal, hivatalos szervezettel kooperálnak, a szakkolik szinte mind), de ott olyan kapcsolati tőkét tudsz pár év alatt építeni, amiből egész életedben profitálsz.


Meg ugye azt is tudjuk, hogy a Rajk és Bibó szakkollégiumok bizonyos volt tagjai hol tartanak ma...:)

2013. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kettes utolsó mondatával nem értek feltétlenül egyet. Neves egyetemeken vannak olyan neves tanárok, akik azért ha felfigyelnek rád az hatalmas előnyt jelent. Én a 4 év alatt végig kiválóan teljesítettem, semmi pluszt nem tettem le az asztalra, csak a tanulmányi eredményeimet, de az egyik ilyen "neves" tanár felkarolt és egy igen neves céghez próbált betenni a szakmánkban. Sikerült is volna, hajlottak rá, az más téma, hogy én továbbmentem mesterképzésre, amiből csak nappali képzés van és így sajnos nem tudtam élni a lehetőséggel.


A tanárral a mai napig jó kapcsolatban vagyunk, bármire szükségem van a tanulmányaimhoz, rendelkezésemre áll és tudom, hogy mesterképzés után sem lesz gondom az elhelyezkedéssel. Amúgysem valószínű hogy lenne, de azzal hogy sok kishal mellett ez a szakmában nevesnek mondható tanár is felfigyelt rám, az hatalmas lökés lesz/volt!

Egyébként a vizsgajegy jobb helyeken, jobb tanároknál a valós tudást tükrözi, ergo ha valaki kiváló tanuló, azzal nagyon is feltudja hívni magára a figyelmet. Nálunk legalábbis így van. :)


Természetesen a többi tippel is...

2013. jún. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!