Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóbeli érettségin mennyi...

Szóbeli érettségin mennyi időm van Magyar nyelv és irodalomból?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy tantárgyakként 15 perc. De a magyarnál úgy van, hogy 15-15 perc nyelvtan és irodalomra vagy 15 perc alatt kell lefelelnem mind a 2 tantárgyból?

2013. jún. 4. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Összesen 15 perc, egy tárgynak számít.
2013. jún. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15 perc irodalomra + nyelvtanra. A jó isten sem tud beszélni 15 percig a nyelvtanról sztem :D
2013. jún. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15 perc, 5-perc nyelvtan 10 irodalom, ez nem szabály,csak így érdemes, mert az elsőnél rövidek a tételek, irodalomhoz,meg kell az a 10 perc
2013. jún. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát igen. Nyelvtanból valóban lehetetlen 15 percet beszélni. :D És valaki tud arról valamit, hogy mi van akkor ha nem beszélek 15 percet. Mert most azzal riogatnak minket, hogy a 15 percet idén nagyon szigorúan veszik és stopperrel fogják mérni az időt. (Ezt mondjuk kétlem :D)
2013. jún. 9. 23:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Szigorúan veszik, hogy több nem lehet, mert az szabálytalan. Kevesebb lehet, ha el tudod mondani, ami a tételhez tartozik. 10-12 perc alatt egy ötöst össze lehet hozni.
2013. jún. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk csak annyit mondtak,hogy tanuljunk mert 15 percnél tovább nem engednek senkit szenvedni :D

A stoppereset én is kétlem, ha eltudod mondani tizenegy-két per alatt az rendben van, esetleg a tanár kérdez még valamit és mehetsz utadra :)

2013. jún. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell "szivatni" a diákot. Nálunk azt mondják folyamatosan, hogy idén keményebbek a feltételek és 15 percig felelnünk kell. Márpedig 15 perc nagyon sok idő , értem én hogy ezzel akarnak rábírni minket, hogy tanuljunk még többet meg minden, de ez így akkor sem valami jó módszer mert inkább csak beszarasztják a diákot...
2013. jún. 10. 00:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez kb. a zsákos ember meg a mumus színvonala, ebből a szempontból semmivel sem keményebbek a feltételek, csak az elégséges határa változott tavaly óta, semmi más. Aki nem hiszi, olvasson jogszabályokat.
2013. jún. 10. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen.. Én is néztem és ott láttam hogy maximum 15 perc lehet a felelet. De nálunk meg az összes tanár azt skandálja, hogy minimum 15 perc... Nem tudom honnan szedték, vagy miért találnak ki ilyen hülyeséget:D
2013. jún. 10. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!