Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha debrecenbe vesznek fel...

Ha debrecenbe vesznek fel orvosira, akkor első félév/év után van esély arra, hogy átjelentkezzek szegedre és államin maradjak?

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Van, de miért nem jelentkezel Szegedre? Általában közel azonos a ponthatár.
2013. jún. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
6 pont volt tavaly a különbség. szegedre is jelentkeztem, de ha már egy ponttal kevesebb van, csak debrecenbe jutok be. és ha egy ponttal csúsznék le, nem akarok azért újraérettségizni és egy évet elpazarolni.
2013. jún. 5. 11:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ismerek nem egy olyan embert akik Szegedhez laknak közel és Debrecenbe vették fel őket pont amiatt a 6 pont különbség miatt viszont nem bánják és eszük ágában sincs átiratkozni..:) Lehet hogy te is megszeretnéd majd, lennének új barátaid ott, akiket nehéz lenne otthagyni, meg ugye mégiscsak pont kezded majd megszokni a környezetet, tanárokat ilyesmi. Esetleg ha mégis olyan nagy probléma, tehát gondolom max. azért akarnál átmenni mert sokkal drágább az utazás, vagy esetleg Szegeden nem kéne kolisnak sem lenned, ezeket tudom elképzelni esetleg, szóvel ebben az esetben meg azt hiszem 2 teljesített félév kell majd, tehát max. 1 év végén tudod kérni hogy vegyenek át. Elméletileg lehetséges, be is számíthatják a tárgyaid meg ilyesmi, de konkrétan én sem tudom, viszont most kár ezen gondolkoznod, még egyáltalán nem biztosak a ponthatárok, ha meg mégis így alakulna, akkor majd év közben a Tanulmányi Osztályon meg tudod kérdezni pontosan, hogy hogyan is működik ez.
2013. jún. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a barátom miattam jön le pestről szegedre tanulni, pedig őt felvennék pestre is, engem esélytelen. miatta szeretnék mindenképpen szegeden maradni, mert ha debrecenbe megyek, elég valószínű hogy nem fog működni még hat évig egy távkapcsolat. emellett a szüleim is sokkal nyugodtabbak lennének, ha a közelben maradnék.
2013. jún. 5. 13:35
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hm végülis így érthető. Esetleg az hogy mindketten megváltoztatjátok a sorrendet és Debrecen lesz elöl? Az tűnik a legbiztosabbnak, de ha mindenképp Szegeden szeretnétek majd tanulni, és mégis Debrecenbe vennének fel, akkor sincs nagy baj, 1 év még megoldható..:)
2013. jún. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy az most jutott eszembe, hogy akár most bejelölitek Debrecent mindketten legelőre, az a biztos, és mondjuk 1 év után együtt mentek át Szegedre?
2013. jún. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
az a szak, amire ő jelentkezett, nincs debrecenben. amúgy köszi a segítséget, kicsit megnyugodtam! 1 év még kibírható, de 6hoz már nagyon nincs kedvem :D
2013. jún. 5. 15:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Oh értem, akkor ne izgulj, azért sok sikert, hátha összejön Szeged is! :)
2013. jún. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!