Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az oktatási azonosító és az...

Az oktatási azonosító és az OM azonosító ugyanaz?

Figyelt kérdés
...vagy mi a különbség köztük? Mert, van nekem egy olyan oktatási azonosító néven hallgató számsorom ami 11 jegyű, és van egy olyan OM azonosítóm, ami 6 jegyű. Van aki szerint ugyanaz a kettő, szóval nem tudom mi van. Meg jövőre gimis leszek, és ott kell az oktatási azonosítóról kártya. De olyanom meg nincs, úgyhogy tudni kéne miről kell kártyát csináltatni.

2013. jún. 6. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az ugyanaz, és lehetetlen, hogy neked nincs. Elhagytad? Akkora, mint a diákig., de kb. annyira kemény, mint a lakcímkártya kék. Az egyik felén asszem csak blabla van, a másikon adatok. Elég hosszú szám.
2013. jún. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A kettő ugyanaz. Szerintem a hosszabb sorszámú, a rövid azt nem tudom micsoda lehet. Elvileg az meg kell, hogy legyen, hiszen már jártál iskolába. Kérdezd meg szüleidet hátha náluk van.
2013. jún. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok: megnéztem pontosan, csak 1 számsor van rajta az OM azonosító kártyán, az 11 számjegyből áll. Oktatási azonosító van ráírva.
2013. jún. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ezek szerint ugyanaz :)

a mi osztályunkban senki se kapott. Van egy lány, aki más suliban tanult eddig, de most nálunk tanul, és mondta hogy neki is van. De ő is tökre lehetetlennek találta hogy nincs olyanunk :D pedig senki az ég világon nem kapott olyat. Azt mondta tanárnő, majd kinyomtatja egy cetlire. De majd mondanunk kell neki hogy nem cetli kell, hanem kártya.

2013. jún. 6. 18:26
 5/12 anonim ***** válasza:
A tanárod nem fog tudni kártyát adni neked, mert ezt a minisztériumból küldték mindenkinek. Ő csak egy adatbázidból tudja lekérni az adataitokat.
2013. jún. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Rajta van a diákodon. Az OM kártyát már nem adnak sehol.
2013. jún. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Hát nagyon nem ugyan az a kettő!!!!!

Oktatási azonosítója a diákoknak (és a tanároknak!) van, ez 7-essel kezdődik és 11 számjegyből áll.

OM azonosítója pedig az iskolának van, ez 6 számjegyű.

Tehát a kettő NEM UGYAN AZ!


Az oktatási azonosítót nemrégiben vezették be és mindenki kapott egy kis papírkártyát, ezen rajta van az oktatási azonosítód. Ha elvesztetted, bemész az iskolába és megkérdezed.


Ha másik iskolába mész, akkor is marad az oktatási azonosítód az, ami volt. Újat nemigen kapsz, az iskola (ahová akkor jártál, mikor megkaptad) biztos meg tudja mondani, pl. az osztályfőnököd :)

2013. jún. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Előző hozzászóló vagyok. Ilyen kártyádnak kell lennie:

[link]

2013. jún. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nincs ilyen kártyám :) tanárnő azt mondta, hogy már egy ideje nem gyártanak kártyát, csak megadják a számot. Szóval elég ha adnak egy papírt pecséttel és azt el kell hogy fogadják.
2013. jún. 17. 21:30
 10/12 anonim ***** válasza:
A 11 számjegyű kód a TE azonosítód, a hatjegyű pedig az iskoládé. :)
2014. márc. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!