Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha passziváltatok a következő...

Ha passziváltatok a következő évemet vagy fél évemet az egyetemen (PTE) akkor a jogviszonyom is megszűnik arra az 1 évre?

Figyelt kérdés
valamint az érdekelne még, hogy passziváltatás közben van-e arra lehetőségem, hogy újra felvételizzek esetleg egy másik iskolába?

2013. jún. 11. 18:10
 1/2 Aspartia ***** válasza:
Felvételizni felvételizhetsz, de a jogviszony terén nem vagyok biztos.
2013. jún. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
ha nappali tagozatos voltál, akkor a jogviszony nem veszik el, kaphatsz passzív féléves jogviszony igazolást. DE: nem kapsz a diákodra matricát, aminek az érvényessége az adott félévet követő 2. hónap végén lejár, tehát október 31-én, vagy március 31-én. ezután nem veheted igénybe a diákkedvezményeket (pl diák bérlet, kedvezményes vonat stb), lényegében minden diák juttatástól elesel. diákhitelt passzív félév esetén a még 2 hónapig érvényes diák ellenére sem folyósítanak. illetve az ingyenes társadalom biztosítás is megszűnik a diákigazolvány lejártát követő 45. nap után, tehát december 16-tól (15-én még jár a tb). be kell menned a lakhelyedhez tartozó NAV kirendeltségre, és ott kell igényelned magánszemélyként a tb-d kifizetésének biztosítását pl havi csekkel. ez 6660ft/hó, illetve csonka hónap esetén 220ft/nap.
2013. aug. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!