Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is könnyű a...

Szerintetek is könnyű a középszint érettségin?

Figyelt kérdés
Múltkor olvastam itt egy választ amiben azt írták h a középszintre semmit nem kell tanulni és hogy röhejesen könnyű...Mit gondoltok erről? Esetleg eredmények is érdekelnek, tapasztalatok. Jövőhéten érettségizek és már vagy három hete tanulok szóbelire és nekem nem tűnik túl könnyűnek. Magyar meg nyelvtan nem vészes de a töri...Hát az durva.

2013. jún. 14. 00:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám szokta mindig mondogatni: Mindig az a könnyű, amit tudsz.
2013. jún. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a magyar szóbeli iszonyatosan nehéz. A többi tényleg könnyű.
2013. jún. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

előző:

Miért gondolod ezt, tapasztalataid??

2013. jún. 14. 01:02
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon nehezen jegyzem meg a költők életét és az elemzéseket. A nyelvtant meg nagyon utálom. Addig volt értelme, amíg megtanultunk helyesen írni, de ez a sok száraz hülyeség, amit érettségin kérdeznek, teljesen értelmetlen.


A matek nagyon egyszerű középszinten.


A törit könnyen megjegyeztem mindig is, mert érdekelt, így a tételek nagy részét csak át kellett olvasgatnom. Ez sikerült nekem a legjobban, annak ellenére, hogy nem ezzel megyek tovább és nem is sokat tanultam rá.


Az angol egy vicc, szerintem ott mindenkinek 80 fölött kéne lenni minimum.

2013. jún. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A matekom az eléggé jó lett 70% feletti. Törire sokat tanulok nagyon és naponta ismétlem, de nem tudom megmondani miért, késztetést érzek rá, talán amiatt hogy nehezebben tanulom de mégis érdekel. Ez kicsit ellentmondásos (de szerintem az oka hogy tisztelem a történelmet).

Irodalom az nekem tényleg nagyon nem megy...Vannak olyan tételek amelyeknél gőzöm nincs mit kéne majd mondanom...

Nyelvtan az fekszik. Magolós vagyok általában...

2013. jún. 14. 01:19
 6/14 anonim ***** válasza:
én 2011-ben érettségiztem, úgy, hogy 4 éven keresztül egy könyvet nem vettem a kezembe.. ehhez képest szerintem nem volt nehéz.. igaz a matek csak 2 lett ( 2% híján 3), de ahhoz mindig nagyon sötét voltam :D a német írásbelin a hallott szöveg nehéz volt, ezt még a tanárok is megjegyezték, emiatt csak 3 lett, a többi tényleg könnyű volt, magyar 4, mezgaz 4, töri 5 lett
2013. jún. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én angolból érettségiztem szintén 2011-ben, abból is a hallott szöveg volt a nehéz. Ott vesztettem 8 pontot 24-ből.
2013. jún. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem igazuk van. Én már általános iskola óta nem tanultam rendesen, érettségire szó szerint egy szót sem. Angol 95% lett, biológia 85%, történelem 70%, magyar 85%, egyedül a matek lett 44% mert abból mindig is borzalmas voltam.
2013. jún. 14. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

4-es, látod, szerintem meg a magyar borzalmasan egyszerű írásbelin és szóbelin is. Nekem a matek mindig okozott nehézséget, az érettségin sem volt ez másképp. Sajnos nem jó a logikám, magyarból viszont verhetetlen vagyok...

Abban viszont egyetértek veled, hogy az angolt mindenkinek min. 80 %-ra meg kéne tudni írnia... Múltkor a megtekintésnél előrehozott angolosok számolgatták mellettem, hogy mennyi kell nekik a 2-eshez szóbelivel együtt.... Szóval ez elég gáz.

2013. jún. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 eperke20 ***** válasza:
Nekem csak a nyelvtan nehéz. Ott semmit nem kaptunk hozzá. Töriből olyan tételt húztam, hogy több mint a fele bent volt a forrásba+még ott volt az atlasz is. Irodalomnál meg mi kaptunk irodalomtörténeti atlaszt, amibe szintén sokminden van. Ott még szöveggyűjteményt vagy könyvet is kapsz.
2013. jún. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!