Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia vagy jog?

Pszichológia vagy jog?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésem a következő lenne: lehetőségem van egyszeri sorrendmódosításra felvételi jelentkezésnél, ám a második megjelölt helyemre két felmerülő lehetőség is adódik.

Az egyik lehetőség a Károli Gáspár Ref. Egyetem jogász szak, a másik pedig a Pécsi Tudományegyetem pszichológia szak(utóbbi angolul is).

Azt tudni kell, hogy az elmúlt két évben azért tanultam, hogy felvételt nyerjek pszichológiára, ugyanakkor Pécs innen több mint 5 órára van; leginkább Pestre szeretnék emiatt felvételt nyerni.(Pest pszichológia van az 1.helyen.)

Nem azt kérem, hogy helyettem döntsetek, viszont kíváncsi lennék pszichológiát/jogot tanulók hozzászólására(ha akadna valaki,aki itt tanul(t), annak külön örülnék), hogy miért érdemes/nem érdemes azt a szakot,egyetemet választani, érdekelnének az ezzel kapcsolatos tapasztalataitok.

A válaszolóknak köszönöm a segítségét(a kérdést mindig figyelni fogom,ha esetleg később tévedne erre valaki).


2013. jún. 18. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Mindkét irányba telített a munkaerőpiac. Az hogy esetleg Pécsre vesznek fel, ne riasszon el, nem egy nagy ügy, sőt kifejezetten jót tesz ha másik várost is megismersz, és kicsit kiszakadsz a megszokott fővárosi közegedből. (ez az én véleményem) Aki pesti azt hiszi csak ott van élet, és minden más a világ vége, az egész gondolkodásod formálódik szóval ebből a szempontból még jobb is. A két szak közül azt válaszd amelyik közelebb áll a szívedhez.

Minkét tudományt ismerem ha bioszos vagy akkor pszicho..ha logikázni szeretsz akkor jog.

2013. jún. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Úgy mondanám hogy mindkét területen qrva jónak kell lenned ahhoz hogy megélj belőle. Azokból lesznek jó pszichológusok akik olyanok mint a Csernus, azaz már maguk is megküzdöttek valami zűrös dologgal.
2013. jún. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kissé cáfolnám az előttem szólót. A legtöbb ember amikor poszichóra jelentkezik csak a klinikus irány lebeg a szeme előtt, aki üléseket tart..és embereknek segít feldolgozni a gondjaikat bajaikat. A valóságban mire végeznek kb. 5-10% lesz klinikus. (Csernus pszichiáter kicsit más ha a gyógyszeres terápia is elérhető egy orvosnak)

Nem lehet tudni kiből lesz jó pszichológus előre. Aki meg jól akar keresni ezzel a foglalkozással az vagy olyan pénzes körben alakít ki pacientúrát ahol tudnak fizetni rendesen, vagy elmegy coachnak, ők jól keresnek.

2013. jún. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, írjatok még, ha van egy kis időtök:)
2013. jún. 20. 18:36
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Mind a kettő bukó...Ha csak szüleid nem hipergazdagok v. nem rendelkeznek kiváló kapcsolatrendszerrel...

Szerintem mérnök legyél...

2013. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább pszichológia, mint jog, bár egyikkel sem könnyű elhelyezkedni, sőt...

A kérdésedből azt láttam, hogy a szíved igencsak a pszichológia felé húz, úgyhogy szerintem, ha Pécsen is, de pszichológiát tanulj. Nálunk is az egyetemen vannak, akik az ország másik feléről járnak be, több száz km-t utaznak, albérletben vagy kollégiumban laknak, de semmilyen hátrány nem éri őket. Ha a szüleid tudnak támogatni, ne riasszon vissza Pécs, ha elvégezted az iskolát visszatérhetsz Pestre, addig meg hétvégente haza tudsz utazni.

2013. júl. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha külföldben is gondolkozol, és a pszichológiát hivatásnak tekintenéd, akkor angolul elvégezve a szakot szerintem nagy lenne esélyed később Angliában jó munkát találni. Sőt lehet, hogy Mo-n is lenne esélyed az angol tudásoddal, Bp-en sok külföldi van. De ehhez nem csak a pszichológiát, hanem az angolt is komolyan kellene tanulnod.
2013. júl. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!