Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar szóbeli érettségin...

Magyar szóbeli érettségin mennyi pontot kell elérni, hogy ne bukjak meg (szétbontva)?

Figyelt kérdés
Tehát ugye irodalom 25+nyelvtan 25 így jön ki. Na most 12% kell ahhoz, hogy átmenjek. Ez ilyen formában is rendben van? pl.: nyelvtan 8 pont irodalom 0 pont

2013. jún. 18. 23:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de ha a tanár látja, hogy igyekszel, akkor egy mentő kérdéssel, amiről tudja, hogy tudod, "átrugdos".
2013. jún. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
hát igen, de nem tudok semmit :D szó szerint. nyelvtan tételek megvannak, azt tanulom holnap, utána törit és utána érettségi. magyart max 5 perc/tétel tudom megnézni, mert nincsenek meg. google segítséggel :D
2013. jún. 19. 00:05
 3/20 anonim ***** válasza:
52%

De irodalomból valami "órai jegyzet" csak megvan-

Azt is át tudod lapozni

2013. jún. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
nincs, de nem igazán ez a kérdés :) összesen kell meglenni a 12%-nak, vagy külön külön is. Na nem mintha nehéz lenne 3 pontot szerezni irodalomból...
2013. jún. 19. 00:11
 5/20 anonim ***** válasza:
51%
Azt nem értem, hogy ha nem tudsz semmit, akkor hogy engedhettek érettségire?
2013. jún. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
58 lett az írásbelim, de oda nem kell tudás. 2-es voltam végig. Mindenből jó tanuló vagyok, csak az irodalom valahogy nem izgat semennyire, nem látom értelmét a szóbelinek. Vagyis tőlem legyen, csak opcionális legyen, és azok az egyetemek kérjék, ahol van rá szükség. Mérnökin mit csinálok Vörösmartyval?
2013. jún. 19. 00:30
 7/20 miagyaszlegyen válasza:
XD hát ezzel én is így vagyok nem tudok semmit magyarból.. és holnap van a szóbelim... szerintem az a legegyszerűbb hogyha valami költőt húzol akkor a könyvekben gyors megnézed milyen versei vannak kicsit elemezgeted hogy milyen stílusban írt, be tudod határolni hogy kb mikor élt mert ott van a vers alatt az évszám is stb... ez csak egy tipp... de azt nem vágom hogy mennyi kell :D
2013. jún. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 eperke20 ***** válasza:
100%
Nem úgy van, hogy irodalom 25 + nyelvtan 25. Irodalom+nyelvtan 25 pont és az előadásmód a másik 25 pont.
2013. jún. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Csak nem fogsz a magyaron elhasalni, ha a többiből jó vagy.
2013. jún. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Tanuld meg legalább az életrajzokat.
2013. jún. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!