Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi alapján osztályoznak szóbelin?

Mi alapján osztályoznak szóbelin?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy elvileg szóbelin van egy fellebbezési lehetőség és 5 napom van arra, hogy ezt beadjam.

Arra gondoltam, hogy mi lenne, ha fellebbeznék, hogy kijavíthassam a szóbelin elrontottakat?

Ma angolból vizsgáztam és más tanár nem volt a teremben aki tud angolul (vagy csak én nem tudtam róla).

Az angol tanárom rendes meg minden, de mi alapján osztályoz.

A szóbeli teljesítményt ki jegyzi le?

Mert az írásbeli adott, hogy mik a válaszok, de szóbelinél senki sem jegyzi le amit mondok, ilyenkor érdemes lehet fellebbezni, hogy újra felelhessek, ha jobb jegyet akarok?

Ez az adott szaktanárnak ártalmas valamilyen pl: szakmai megítélés szempontjából?

Mert nem akarom a tanárt sem égetni ezzel, csak eszembe jutott.

Lehet, hogy hülyeséget írok, de most eszembe jutott.

Véleményeket várok...



2013. jún. 24. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hülyeséget írsz, már bocsánat. A fellebbezés nem lottózási lehetőség.


Itt van leírva a vizsgaleírásnál, melyik tárgyat mi alapján kell pontozni:

[link]

Az osztályozóív tartalmazza a részletes pontozást is, hogy mire mennyit kaptál. A feleletedet nem kell leírnia senkinek, csak a pontszámokat.


Nem kell az egész bizottságnak tudnia angolul, elég három bizottsági tagnak bent lennie. (Egyébként miért gondolod, hogy a többiek nem tudnak angolul, mindent tudsz róluk, biztos?)


Fellebbezni csak akkor lehet eredményesen, ha a 100/1997-es kormányrendeletben leírt szabályokat megsértették, pl. este 6 után vizsgáztattak, 15 percnél tovább, vagy nem adták meg a 30 perc készülési időt (ez az angolra értelemszerűen nem vonatkozik) vagy szándékosan belezavartak a feleletbe.


A fellebbezéssel egyúttal tehát azt is állítod, hogy szabálytalan volt a vizsgáztatás, vagyis megvádolod szabálytalansággal az iskoládat és a tanáraidat. Szerintem emberi jóérzés kérdése, hogy ilyet csak akkor tegyünk, ha alapos okunk van rá, és nem próba-cseresznye alapon.

2013. jún. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekünk kihangsúlyozták előre, hogy a fellebezés nem terjed ki a pontozásra
2013. jún. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Te csak azt fellebbezheted a szóbelinél, hogy

a) nem volt 30 perced felkészülni

b) 20 percnél tovább feleltettek


mást nem fellebbezhetsz, ezekre pedig pont emiatt, mindig odafigyelnek, fel kell írni, mikor kezdted kidolgozni a tételt, mikor kezdtél felelni és mikor fejezted be, hogy ne lehessen belekötni.

szóval felejtsd ezt el, ki fognak röhögni ezzel.

egyébként ahogy már leírták, megvan az, hogy milyen szempontokra hány pont jár.

2013. jún. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja és mi a helyzet azzal, hogy szóbelinél a 30 perces készülés alatt mások is feleltek, amíg én írtam.

Ez is zavaró volt, ráadásul minden feleletemet egyszer megszakították, amíg az utánam következő kihúzta a következő tételét.

Igen ahogy írtátok nem akarok én rosszat a tanáromnak, mert nagyon rendes, csak gondoltam mi lenne, ha?

2013. jún. 25. 11:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
de hülye vagy :DDDD a szóbeli vizsga mindenhol így működik... felelnek, amíg te felkészülsz, tételt húznak, amíg te beszélsz... ez nem újdonság, erre nem fellebbezhetsz, mert nem szegnek meg semmi előírt szabályt
2013. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, amíg te készülsz, mindenki vigyázzba áll? Áll néma csend, légy szárnya bent, se künn nem hallatik... Fellebbezd meg nyugodtan, iktatni fogják a hengeres irattartóba, és azt fogják gondolni, hogy egy kötekedő alak vagy.

Te magad írtad, hogy elrontottad, akkor vállald emelt fejjel, ilyen a vizsga, ott és akkor kell produkálni. Amit leírtál, abban nincsen semmi szabálytalanság, pár ezren leérettségiztek ugyanígy az országban.

Üdv és sok boldogságot (az első voltam)

2013. jún. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!