Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha kevesebben jelentkeztek,...

Ha kevesebben jelentkeztek, akkor a ponthatár is csökken?

Figyelt kérdés
Vagy nincs összefüggés a kettő között? Tegyük fel, hogy jelentkeztek egy szakra 250-en, tavaly pedig 660-an, akkor most idén kevesebb lehet a ponthatár? Vagy inkább az eredmények számítanak?

2013. jún. 24. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát várható változás, főleg ilyen extrém létszám csökkenés mellett.


De igazából attól függ, hogy akik mégse jelentkeztek, azok honnan vannak a sorrendből. Lehet pl. hogy az elit elment külföldre, akkor jelentős csökkenés várható, lehet, hogy alső negyedbe ez évben belátta esélytelen: ekkor semmi változás nem várható.


Csak maga a létszám még magában elég keveset mond el.

2013. jún. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A ponthatár attól függ, hogy az adott szakra hányan jelentkeztek (plusz mennyi a keret) és hogy a jelentkezett diákok milyen eredményt visznek.

Szóval önmagában nem feltétlenül jelent ponthatár csökkenést az, hogy kevesebben jelentkeztek.

2013. jún. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy a többieknek milyen az eredménye és attól is, hogy hogyan változott a felvehetők száma.
2013. jún. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés engem is érdekel és érint.

Az alábbi helyzetben vagyok, a mesterképzési szakra, ami fizetős, levelezős, az adott intézménybe összesen 4-en jelentkeztek, abból 1 személy első helyen.


Ebben az esetben még a szak indítása is kérdéses lehet, mivel legalább 3 fő esetén indítják...


Ti hogy látjátok ezt?

2013. jún. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
109-en jelölték meg elsőnek ezt a szakot. Illetve ebben nem vagyok biztos, felvi.hu 180-at vesznek fel (ebben egyébként benne vannak a költségtérítéses és állami helyet megcélzó jelentkezők is?), a honlap szerint pedig 80-at... szóval nem értem.
2013. jún. 25. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!