Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan zajlik az informatika...

Hogyan zajlik az informatika szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés

Előrehozott, középszintű. A gyakorlatim 79%-os lett, 95 pontos a 120ból.


Elvileg szóbelin 30 pontból legalább 25öt kéne szereznem az ötöshöz.


Na de hogyan zajlik a vizsga maga? Mennyi idő van kidolgozni a tételt, illetve mit lehet használni kidolgozás közben? Fejből kell írni mindent?



2013. jún. 25. 19:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Igen, fejből, persze, attól érettségi. Minimum 30 perced, gyakorlatilag lehet, hogy egy órád is van. Számítógépet a felelet előadása közben használhatsz, ha olyan a tétel, hogy kell hozzá.
2013. jún. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szia. Én is most voltam. Szóval akkor nem végzős vagy, azért kérdezed, mert egyébként ugyanúgy zajlik, mint a többi tantárgy. Semmit nem lehet használni közben, viszont nekünk a végén volt egy számítógépes feladat. Igen, fejből kell írni mindent.:) Mást is fejből írsz majd jövőre. Mondjuk nekünk volt pár kép könnyítésként. Én a vírusokat húztam, úgyhogy voltak ott ilyen férgeknek kinéző képek, meg egy tűzfal képe, hogy tudjam, hogy ezekről kell beszélnem ebben a tételben. Viszont ha leírtad a lapodra, ne onnan olvasd fel az egészet, mert azt nem díjazzák, sőt ha jól tudom még arra is kapsz pontot, hogy hogyan adtad elő a megtanult szöveget.:)
2013. jún. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Feladat szerintem minden tételben van. Amúgy igen, én konkrétan 1 óra 10 percet ültem ott, pedig kb 5 perc volt mire levázlatoltam magamnak az egészet..:D Már nagyon untam magam, és nagyon meleg volt. Attól is függ, hogy hányan lesztek majd benn, és azok tanultak-e, mert ha nem tudnak semmit, akkor hamar sorra fogsz kerülni..:D
2013. jún. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Attól félek, hogy lefogok blokkolni, ideges leszek és nem fog eszembe jutni semmi :S Nem valami jó a memóriám sajnos... :/


Ha vírusokat húznék, az mondjuk nagyon könnyű lenne meg van még egy-kettő, ami jobban érdekel... de pl. hardveresek meg hálózatok, stb... azokat nem szeretem és nem is megy igazán. Aztán ne is beszéljek a könyvtárkezelésről vagy az számítógépes generációkról... azokat képtelen vagyok bemagolni :S

2013. jún. 25. 19:43
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem olyan nehéz az. Mármint a számítógépes generációk. Az utolsó két tételt én sem tanultam meg, és ne tudd meg mennyire izgultam, hogy ki ne húzzam, hiszen az infó az egyik felvételi tantárgyam, ha kihúzom, akkor aztán egyik egyetemre se lett volna esélyem bekerülni.


Hidd el nekem - tudom, hogy rossz duma, mindenki ezt mondta nekem is, és én sem hittem nekik - de tényleg mikor ott vagy, akkor már nem az lesz benned, hogy jézus világ, érettségizem, leblokkolok, meg se tudok szólalni, majd összeesek mindjárt.. Bementem a terembe, és olyan szinten lenyugodtam, hogy az valami hihetetlen érzés volt tőlem, aki még egy versfelmondásnál is agyon izgulta magát.. Nem jó az én memóriám sem, sőt kifejezetetten pocsék, még ilyen emberrel nem is találkoztam..:D És képzeld mindegyik sikerült, pedig nekem egyszerre 100 tételem volt. Elkezdtem leírni abban az egy órában a mondataimat, és csak jött, hogy jaa tényleg ez is volt még ebben a tételben, meg az is, pedig komolyan nálam hülyébb agyad biztos nincs..:D Szóval NE IZGULJ, jó lesz.:) Úgyse hiszed el nekem, de tényleg így lesz, és majd magad is meglepődsz, hogy már vége? Ennyi volt az egész? :D Amúgy mikor mész?

2013. jún. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Holnap megyek. De 3 napban mennek le a vizsgák, viszont mivel elől vagyok eléggé a névsorban, szerintem holnap egyből sorra kerülök.


Amúgy meg nekem is fontos lenne az ötös a továbbtanulás miatt, mert infós irányba mennék. Szóval igazából ha most nem sikerült az ötös, akkor jövőre mindenképp emeltezni fogok. Ötös nélkül nem hagyhatom el ezt a sulit.


Amúgy meg magántanuló vagyok, szóval félévente vizsgázok a legtöbb tantárgyból. Olyankor is a szóbeli vizsgákon mindig tök ideges vagyok és alig tudok megmukkanni :S Pedig már pár éve így megy... Akkor nem tudom mi lesz most az érettségin, főleg, hogy nagyobb a tét.

2013. jún. 25. 20:05
 7/18 anonim ***** válasza:

Na hát akkor legalább ismerős helyzet.:)

Minek csinálod meg most a közepet, ha nem terveztél jövőre emeltezni? Akkor gyakorolhattad volna, bár ezek a word, meg excel nem nagy szám, viszont kis figyelmetlenségeken igencsak elúsznak pontok..:(

2013. jún. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A gyakorlati rész elég jól megy. Mikor osztályozó vizsgát csináltunk (ami ugyan olyan, mint a gyakorlati infó érettségi), akkor 120 pontból 110-et szereztem. Élesben sajnos csak 95 jött össze, mert az adatbáziskezelésen elég sok elúszott. De igazából mindenkinek nagyon rossz lett az a feladat... én is meglepődtem, hogy mennyire.


Na mindegy. Amúgy most értem haza az eligazításról, kiderült, hogy holnapra vagyok beosztva. Így még van extra időm tanulni :) Örülök neki :)

2013. jún. 26. 09:21
 9/18 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem tőled, hogy miért csináltál előrehozottat, hiszen ha nem akarsz emeltezni, akkor az adatbázisra több időd jutott volna. Fú de rühelltem eleinte. Viszont egy éven keresztül gyakoroltuk, és egész belejöttem, úgyhogy nálam adatbázisra azt hiszem 2 pont ment el, viszont wordben sok mindent nem tudtam megcsinálni, és figyelmetlen is voltam, úgyhogy azon úsztak el pontjaim inkább. Sokan mondták, hogy mennyire nehéz volt az excel. Engem csak az zavart, hogy ki voltak takarva a lapon az eredmények, így nem tudtam magamat leellenőrizni.

Na tényleg tanuljál, aztán sok szerencsét holnapra, és majd írj!:)

2013. jún. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy nem akarok emeltezni.


Ha most sikerül az ötös, akkor nyugodtabb leszek, hogy legalább megvan. De még így is mérlegelni fogok az extra pontok érdekében, hogy jövőre nekiálljak-e az emeltnek.


Ha viszont nem sikerült az ötös holnap, akkor mindenképp emeltezni fogok, ezt írtam már korábban is.

2013. jún. 26. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!