Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 50%-os emelt német érettségive...

50%-os emelt német érettségivel sikerülne elsőre a középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

2013. jún. 27. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem simán. Osztálytársam (igaz angolból) nem egy nagy eszes gyerek, emeltet nem tudott volna lerakni, még a közepe se lett olyan hajde kiemelkedő, mégis sikerült neki elsőre.
2013. jún. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kb egyszinten vannak, így úgy vélem, hogy nem.
2013. jún. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Valamitől csak 50% lett 60 helyett, de az alaptudásod nyilván megvan hozzá, csak ugyanazokat a hibákat nem kell újra elkövetni a nyelvvizsgán.
2013. jún. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hát én úgy tudtam, hogy az emelt szintű nehezebb, ezért is adja meg a középfokú nyelvvizsgát bizonyos % esetén
2013. jún. 27. 11:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
60%-tól...
2013. jún. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, ha 60%-ra írtad volna, már lenne nyelvvizsgád.

Nyilván nem lehet egy egzakt pontszámmal vagy százalékkal kifejezni, hogy mennyivel nehezebb, és pont melyik feladatok nehezebbek. Ezért írtam, hogy esélyes, végül is az 50 és a 60 között nincs olyan nagy különbség, tehát érdemes foglalkozni a gondolattal, de mindenekelőtt az emelt érettségin tapasztalt hibáidat és hiányosságaidat kéne átnézni, hogy azokból már jobb legyél a nyelvvizsgán.

2013. jún. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

főként az idővel volt gondom (egész nap görcsölt a hasam meg nagyon izgultam, de nem akarok kifogásokat keresni)

a leveleim majdnem max pontosak lettek, a hallgatás kiegészítős feladata nem sikerült nagyon, az olvasásnál pedig a hátrányos helyzetűekről szóló szöveget rontottam el nagyon. Persze kisebb hibáim is voltam még ezeken kívül.

2013. jún. 27. 11:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsgákon is 60%-ot kell elérni az összes feladattípusra (olvasás-levél-szóbeli). De szerintem sokkal egyszerűbb a nyelvvizsga, főleg a szóbeli része, mint az emelt. Itt is követelnek, de nem kell annyira elvolt témákról beszélni és nem is annyira kötött, mint például az érvelésnél, hogy csak egyik mellett érvelhetsz... Szerintem érdemes megpróbálnod, de ezekre is kell készülni, mert a típusfeladatok mások, mint az emelten.
2013. jún. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
persze nem most egyszerre gondoltam, hanem ősszel mennék el nyelvvizsgázni
2013. jún. 29. 08:58
 10/11 A kérdező kommentje:
ugyis most itt a nyár, sok szabadidőm van, tudok tanulni, gyakorolni
2013. jún. 29. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!