Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőfokú szakképzés és...

Felsőfokú szakképzés és államvizsga? Fogalomzavaros fiatalok?

Figyelt kérdés
Rengeteg ismerősöm van kinyúlva és teszik ki ide-oda, hogy juhééé ötös ÁLLAMVIZSGA, miközben FSZ képzésre jártak és akárhol olvasom, ott csak záróvizsga van. Namost, akkor mivan igazából?

2013. jún. 27. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem konkrétan FSZ, de érdemes átböngészni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

2013. jún. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

BSc-t végeztem és hivatalosan ott is ((csak)) záróvizsga van, de mi is államvizsgának hívtuk.

Gondolom téged az zavar hogy a felsőfokú szakképzés nem igazán egyetem. Hát igen, de végül is, ők is ugyanúgy felveszik a szép talárt, meg mennek diplomaosztóra. Ha meg ezeket megkapják, akkor hagy nevezzék államvizsgának.

2013. jún. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan ma már nem használják az "államvizsga" kifejezést, ez csak a köztudatban maradt meg. Az egyetemi, főiskolai képzések (BSc, MSc, FOKSZ, szakirányú továbbképzések) záróvizsgával zárulnak.

A FOKSZ előtti OKJ-s felsőfokú szakképzés pedig szakmai vizsgával zárult (és nem záróvizsgával).

2015. szept. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"csak" záróvizsga...

Beültetnélek a bsc-s záróvizsgámra. Megnézem hogy nyöszörögsz.

Egyébként, mit is végeztél, és miért vagy ilyen irígy?

2015. szept. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok irigy csak a kérdésedre válaszoltam: "Namost, akkor mivan igazából?"


Ami a végzettségemet illeti: még a Bologna előtti rendszerben szereztem egy főiskolai és egy egyetemi végzettséget két különböző karon (tehát nem ugyanannak a szaknak az egyetemi kiegészítőjét végeztem). Szereztem egy PhD-fokozatot is. Egyetemen tanítok, vezető beosztásban dolgozom.


Abban igazad van, hogy egy gépész vizsgán nem muzsikálnék valami fényesen, mivel nem tanultam gépészetet. De nem is hiszem, hogy elvárás lenne velem szemben. A saját szakjaimat viszont jeles eredménnyel, a doktorimat Summa cum laude minősítéssel szereztem.


Remélem, válaszoltam a kérdéseidre.

2015. szept. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem tudom, hogy honnan vettem a gépészetet. Valamit félreolvastam. :D
2015. szept. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha már így összejöttünk így 2 év távlatából... :-)


Nem Neked írta, 91%-os, hanem vagy a saját válaszára (#2) vagy a kérdezőnek, ugyanis csak itt szerepel a "csak záróvizsga" kifejezés.

Ne kapd ám fel a vizet egyből! :)

2015. szept. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

:D nem kapom fel a vizet, abszolút nyugodt természetű vagyok. :) Bár tény, hogy a karaktereken nem feltétlenül jön át.

Mivel én voltam az utolsó válaszoló, logikusnak tűnt, hogy nekem szól a hozzászólás, de valóban, igazad lehet.

Mindenesetre célszerű lenne feltüntetni, hogy melyik válaszra reagál a válaszoló. Én mindig odaírom, ha nem egyértelmű.

2015. szept. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!