Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségizettek tényleg csak...

Érettségizettek tényleg csak pár hónapos OKJ tanfolyamokon szerezhetnek szakmát?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem gimnáziumban, de nem egyetemre szeretnék menni, hanem cukrásznak vagy szakácsnak szeretnék tanulni. Nézegettem itt a lehetőségeket, az érettségi utáni OKJ tanfolyamok 7 meg 10 hónaposak...míg aki érettségi előtt/"helyett", szakiskolában tanulja ezeket a szakmákat, 3 év alatt tanulja meg...nem szeretnék valami semmire sem jó gagyi papírt kapni, olyan helyet keresek, ahol használható tudást kapok és el is tudok helyezkedni. A 3 éves szakképzéshez képest egy 7 hónapos OKJ papír bénának tűnik...


Vagy hogy van ez? Nem értek hozzá sajnos, bár még csak most kezdem beleásni magam a témába. Az iskolámban csak azoknak tudnak segíteni, akik főiskolára vagy egyetemre mennek, nekem annyit mondtak, nézzek utána a neten...


Ha van valakinek tapasztalata, esetleg tud jó iskolát Debrecenben és környékén, segítsen kérem!


2013. júl. 1. 11:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem az okj-s képzések is ugyanolyan jók, ha ezeket a szakmákat nézzük. Azt kell megnézned, hogy az adott képzés mennyire jó. Érdemes esetleg olyan okj-re menni amit olyan középiskola szervez mely alapból tanít középiskolásokat is ilyen szakmákra.

Van két ismerősöm az egyik középiskolában tanulta, a másik okj-n, mindketten eltudtak helyezkedni, az utóbbi ráadásul külföldön egész jó fizetésért.

2013. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!