Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A felvételizők hány %-a...

A felvételizők hány %-a szerzi meg a diplomát megközelítőleg?

Figyelt kérdés
2013. júl. 1. 14:06
 1/9 A kérdező kommentje:
rosszul fejeztem ki magam, nem a felvételizők aránya érdekel, hanem felvettek/végül ebből hányan szereztek diplomát :)
2013. júl. 1. 14:09
 2/9 anonim válasza:
Bekerültél már vagy még csak most akarsz? Egyszerű...tanulni kell és meglesz az...előbb-utóbb. Ha bent vagy akkor keress statisztikát, az egyetemek szoktak végezni.
2013. júl. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

most felvételizek épp, nagyon elszánt vagyok, csak kezdek kicsit félni, kezd leesni, hogy tényleg egyetemre fogok járni (nagyon jól sikerült a felvételi).


aztán pont most botlottam egy kérdésbe, egy lány kémia bsc-n negyedszerre sem tudta megcsinálni a vizsgát, és már két éve oda jár. én is TTK-ra jelentkeztem, nem szeretnék kihullani.


gondolom ha valaki tényleg szorgalmas, és van kis esze is, akkor nem fenyegeti a kihullás, ugye? szóval, ha valaki nem végzi el az egyetemet, az azért van, mert vagy rájött, hogy nem ezt akarja, vagy szimplán leszarta?

2013. júl. 1. 14:23
 4/9 anonim válasza:
Ó, sokféle okkal lehet találkozni, hogy miért nem ment. Meg kell találni azt a kényes egyensúlyt a tanulás és a kikapcsolódás között. Arra figyelj, hogy sok lesz a buli, és sodorni fog az ár. Nem mindig baj ha mész te is, de kell a határ.Nekem jó szokásom volt a vizsgák előtt pár nappal kezdeni tanulni, így is lehet, nekem ment, de nehéz. Az, hogy hányszor veszi fel, nézd annak aki igazán akarja, csak sikerül még az eltanácsolás előtt. De ne pánikolj, az első év ált. laza, aztán jön a móka és kacagás. De addigra meg benne leszel a játékban :D
2013. júl. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én vagyok az említett kérdező (mellesleg fiú).

Nálunk pl. 100-an kezdtük a szakot, a fele első évben hullott, a második fele most, harmadéven meg még szórnak párat, így jó, ha a feltorlódott évfolyamokkal együtt kb. 20 ember végez egy évben. Pl egy diplomaosztón sem lehet látni többezer, de még többszáz végzőst sem egy kar összes szakján belül. Ez elmond valamit.


Nem feltétlenül elszántság kérdése (persze az is kell), de ha azt mondja neked a tanár, hogy mivel ez még csak A vizsgád volt, akkor még gyere kétszer, D-n majd átmész ugyanezzel a tudással. Vagy éppen nincs benne a neved a pakliban, akkor nem kapsz meg X jegyet. Vagy ha nem vagy XY tanárnak jó ismerőse, akkor b*szhatod.


De te remélhetőleg jobb helyen fogsz tanulni, sok sikert és kitartást kívánok neked :)

2013. júl. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
tőlünk olyan 60% morzsolódott le eddig (kémia szak, negyedik félév). gondolom a bölcsészeknél nincs ilyen rossz arány.
2013. júl. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jézus.. #5, szar ilyet olvasni. melyik suli ez? ha nyíltan nem szeretnéd kiírni, jöhet privibe is. nemtudom miért gondoltam, hogy lány vagy. és ugye te akartál átmenni valami technikusira. az nem lenne egyszerűbb, hogy másik egyetemre átjelentkezel? ne vesszen már el 2 éved.. jó esélyed van, hogy beszámítják az eddigi krediteket.
2013. júl. 2. 11:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Talán a felvételizők fele szerzi meg a diplomát!

Nem hinné, hog yjobb lenne az arány

De lehetne a kérdést úgy is feltenni, hogy "időben"

hány % fejezi be (és hányan később)

2013. júl. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Volt erről már pár cikk

Az SZTE-n a hallgatók vagy harminc százaléka nem szerzett azt hiszem diplomáét (legalábis nem időben)

2013. júl. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!