Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működik ez az állami...

Hogy működik ez az állami ösztöndíjas hely az egyetemeken?

Figyelt kérdés
A röghöz kötéses dolgot értem, az azonban nem tiszta, hogy pontosan hány pont felett lehet megpályázni az ösztöndíjas helyet, vagy most akkor hogy is működik ez? Mik a feltételei?

2013. júl. 2. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Altaban minden szakon van osztondijas es koltsegteriteses kepzes. Mindkettonek mas a ponthatara, az allaminak magasabb, a koltsegesnek alacsonyabb. Ha neked van 400 pontod, es allamin a te szakodon 402 a ponthatar, akkor oda nem vesznek fel. Ha viszont koltsegesen mondjuk 399 a hatar, akkor oda mar igen, felteve, ha jelentkezel arra is. Egyetem kozbe, ha kiesnek allamirol, koltsegeskent kerheted, hogy vegyenek at, de ahhoz nagyon jol kell tanulnod.
2013. júl. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Remek, szóval ez egyetemenként változik, vagy központilag mondják meg, hogy 1-1 szakra mennyi az államilag támogatott hely ponthatára?
2013. júl. 2. 21:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Az állam azt mondja meg, hogy hány hely van, a jelentkezők közül (vagyis azok közül, akiket már nem vettek fel előrébb rangsorolt helyre), a legjobb x embert veszik fel.
2013. júl. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs kérdező, hogy belekonkárkodok, de engem is érdekel a téma. Nézzünk mondjunk egy példát. X egyetem Y szakára az államilag támogatott képzésre a ponthatár 410 és az egyetem kapott mondjuk 15 ingyenes helyet. Tehát akkor, ez azt jelenti, hogy a jelentkezők közül az a 15 kerül be, akinek a legtöbb pontja van? Vagyis lehet, hogy még a 15. embernek is 430 pontja van, holott a határ "csak" 410 volt? Jól értelmezem?
2013. júl. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem. A ponthatár mindig az utolsó (a példádban a 15.)ember pontszáma. Az egyetem adott szakára jelentkezők közül a(pl. 15) legmagasabb pontszámmal rendelkezőt veszik fel.
2013. júl. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!