Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinformatikus szak: BME...

Mérnökinformatikus szak: BME vagy SZTE?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a BME-nek elég nagy elismertsége van, de igazság szerint sok rosszat hallottam arról, hogy szeretik nagyon szivatni az embert és, hogy eléggé megnehezítik az ember életét. Szó sincs róla, szorgalmas egyén vagyok, igaz nem fogok emeltezni matekból, sőt infóból sem, de megvan bennem az akarat, hogy teljesítsem a szakot. Azért nem emeltezem mert későn döbbentem rá, hogy az informatikai pálya érdekel, ezért nem merem bevállalni az emeltet egyikből sem, de mivel kitűnő vagyok valószínüleg meglesznek a pontjaim. Ezért kérdem, hogy megéri-e elszendvedni a BME hírneve miatti szivatást vagy elvégezni ezt a szakot egy kevésbé fényezett, de nagy nevű egyetemen? Ja és bele tudok-e rázódni így emelt érettségik nélkül, ha nagyon kitartó vagyok?


Vagy esetleg gazdaságinformatika is szóba jöhet, de akkor Corvinus vagy SZTE a kérdés, melyik a jobb?



2013. júl. 6. 00:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szegedet felejtsd el, vicc kategória. A munkáltatók úgy nézik a jelentkezőket, hogy van a komolyan vehető (BME-n, netán külföldön végzett) meg van mindenki más. Hacsak nem negyedvonalbeli magáncégeknél akarsz papíron 100e-re bejelentve dolgozni, válaszd a BME-t.


Ha a két említett szak akármelyikét is picit is komolyan gondolod, sürgősen válts emelt matekra (infó nem fontos), azzal legalább az első zh színvonalának az 1/5-vel megismerkedhetsz, az alap 1/10-vel szemben. Nem tudom milyen iskolába jársz és hogy az emelt fakton mit tanítanak, de ha még egy éved van, akkor vagy ott vagy magánúton kezdj el extrán készülni, hogy legalább ne 3 hét alatt kelljen a deriválást, integrálást, mátrixszámítást a fejedbe verni.

2013. júl. 6. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló leírta a lényeget,de ez a bme hájp azért durva.Max. akkor ér valamit a bme,ha a másik diploma mellett sincs semmi.Ez esetben előny lehet,már ahol még nézik hol végeztél,mert sokan lexarják.Lehet valaki matekzseni,ha az infóhoz nem ért,akkor meg baxhatja a bme-jét.Tény,hogy bme-n vannak szórótárgyak,de ha ezen túlvagy,akkor ua. mint máshol.Itt a presztizst fizeted meg.Elég sok kocka van itt és szeretik is fényezni magukat.Corvinus gazdinfo még lehet jó választás bár nekem megcsappant a corvinusban a bizalmam.
2013. júl. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Sidel ***** válasza:

Nem tudom mit akart az előttem szóló az infóval... mert az az ami abszolút nem lényeg... persze nem árt, ha picit már tudsz programozni, mikor idejössz, de inkább tényleg a matekra gyúrj rá, meg a fizikát érdemes még jobban tudni, hogy átjuss a bevezető tárgyakon... a többit meg úgyis megtanítják itt... Van, aki szeret szívatni, biztosan... bár én olyannal konkrétan még nem találkoztam (most kezdem majd a 3.félévet). Persze hogy megkövetelik, hogy tudd a dolgokat, amiket leadnak, de szívatni igazán csak olyat tudnak, aki nem tanul. Én is buktam több tárgyat és vizsgát is, de egyiknél se éreztem úgy, hogy olyat kérdeztek, amit nem kellett volna tudnom... szerintem elég korrektek.

BME-t ajánlom, lehet, hogy sokat kell tanulni és meghajtanak, de sokat jelent ha munkát keresel, hogy azt mondhatod, ide jártál.


Nem muszáj emeltezned matekból, lehet, hogy jobban is jössz ki pontilag, ha inkább írsz egy jó közepet, de fakultációra mindenképp menj, hogy a deriválás, meg az integrálás ne legyen teljesen új...

2013. júl. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a programozás is szivatás,főleg,hogy szinte nincs is időd rá,de lehet már azóta változtak ott is a dolgok vagy a tanárok.Lehet itt is csúszik lefele a színvonal.Kell a diák az egyetemnek valszeg.
2013. júl. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amúgy ha az info nem lényeg,akkor nem tudom,hogy fogsz egy cégnél fejleszteni,mert amit a bme-n a kis ppt-kből megtanítanak,meg bemászol a gyakra és megírod a zh-kat az édeskevés a világban,és szerintem nem árt ha már most belevág valaki több prog.nyelv-be+ismerkedik az op.rendszerekkel.
2013. júl. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Rendben, tehát mindenképpen BME lesz vagy Corvinus. Óbudai Egyetemről esetleg valamilyen vélemény?

Arra gondoltam amúgy, hogy beiratkozom a sulimban emelt informatika faktra(mégha nem is fogom emeltezni belőle, bár nem tudom hogy 1 éves hátránnyal megéri-e), de emelt matekra nem hiszem, akkor inkább eljárok magántanárhoz, veszek pár órát, hogy ezekkel a deriválás, stb dolgokkal legalább tisztában legyek.

2013. júl. 6. 13:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Az informatika érettségi egy vicc, a programozás 20%-ot tesz ki benne és az is pár hét alatt megtanulható. (Egyetemen kb. pár óra anyagát fedi le.) Ezért nem érdemes faktra járni, Office-ozni otthon is tudsz.
2013. júl. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
BME-re járok, a matekra nagyon készülj fel, deriválás, integrálás menjen jól, mert különben tuti csúszol vele és az a gáz a matekkal, hogy nagyon sok tárgy épül rá, amiket nem tudsz majd felvenni, ha bukod. Ill. ált. 6 kredites a matek és a szorzója is nagy!
2013. júl. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pontosan.Szerintem óe-nik is jó,aztán elmész msc-re bme-re és nem szívsz annyit.
2013. júl. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát azért szeretnék tanártól tanulni informatikát, ha van rá lehetőségem, minimális tudás nem ártana, mert utoljára 9-ben volt infónk.... A matekkal akkor jobban fogok foglalkozni.. már amennyire tudok majd.

Szóval az Óbudai Egyetem is jó, megnyugodtam :)

2013. júl. 8. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!