Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinformatikára készülök,...

Mérnökinformatikára készülök, mennyire hátrány az ha informatika helyett fizikát tanulok?

Figyelt kérdés

2013. júl. 7. 00:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem hátrány, előny. Még nagyobb előny, ha sok-sok matematikát tanulsz.
2013. júl. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Nem akarlak elkeseríteni, de ezzel a szakkal nem sokra lehet menni. Ilyen hogy mérnökinfó nem létezik, ez csak a kecskeméti fősulinak az agymenése volt anno. Tanulsz infót, de nem eleget, meg tanulsz mérnöki tárgyakat, de megint nem eleget.
2013. júl. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
elözö: ez marhaság. mérnökinfóval simán el lehet menni programozónak. ugyanúgy tanulnak programozni mint proginfóv vagy gazdinfón (SZTE)
2013. júl. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A legerősebb szak ma az országban: a BME villamoskar / informatika - nagyon nehéz, de nagyon jó és garantált utána a jó állás is. Csak azok bírják, akik nagyon erős matematikát tanultak a középiskolában. A középiskolás informatika teljesen kihagyható.
2013. júl. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tanulunk olyan szintű programozást, hogy azzal boldogulni lehessen nyugi. Üdv a BME-ről. Az meg hogy az ország legerősebb szakja egy hatalmas nagy átlátszó hülyeség. Nincs ilyen típusú felmérés és nem is lesz a mérnökinfó esetében. Egyáltalán nem erős szak. Elvégezni nem egyszerű, de elhelyezkedni vele igazán nagy kihívás.
2013. júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Progmatra érdemes menni.

(Egy ismerősöm járt oda Szegeden)

2013. júl. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem hátrány. De kell, hogy érdekeljen az informatika ials. Magas szinten. Aki, meg azt mondja, hogy nem lehet vele elhelyezkedni, az biztos valami bölcsész :)
2013. júl. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mérnökinfós vagyok én is és nem azt mondom, hogy nem lehet vele elhelyezkedni, de rohadtul nem egyszerű vele.
2013. júl. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kell valami, ami érdekeljen. Nem elég csak elvégezni az alapszakot és kész. Úgymond muszáj valamire specializálódnod és otthon is többet foglalkoznod vele. De ez minden szakon így van.
2013. júl. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt infó a gimiben, 8 osztályosba jártam, csak 5. és 6. osztályban volt. Viszont tanultam fizikát és matekból faktos voltam. Így sokkal könnyebben teljesítettem a tárgyakat, mint a többiek! 60-an indultunk Dunaújvárosban, és szintidőre 4-en(!) államvizsgáztunk, ketten kaptunk diplomát, mert a másik kettőnek nem volt nyelvvizsgája. Szóval tanuld a fizikát (mérnök fizikánál ujjongtam a kettesnek, pedig nem vagyok hülye), de a matekot is! Komplex számok, differenciál- és intergrálszámítás nagyon kell hozzá!
2013. júl. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!