Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a gimnáziumi 12. osztály?

Milyen a gimnáziumi 12. osztály?

Figyelt kérdés

Én már leadtam a fakultációimat, mivel már előrehozott érettségi vizsgát is tettem. Arra lennék kíváncsi, hogy így körülbelül mennyi órám lesz majd, mennyi szabadidőm, mint mondjuk 9.-10.-11. osztályban volt?? Kevesebb érettségi tantárgyam maradt, jó pár órám ki fog esni ezért, de viszont ott az érettségire való felkészülés. Vagy ez még mindig jobb lesz, mint az előző 3 év volt??


Tapasztaltak véleményét várom :))



2013. júl. 7. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hát, nekem nagyon pörgős volt, az az igazság. énis tettem előrehozott vizsgát 11. osztályban, viszont 12-ben ugyanabból elmentem emeltezni + választottam mégegyet, tehát 6 vizgsám volt, közötte emelt is. de jó volt :) már most hiányzik.. nyilván attól is függ, milyen bizonyítványt szeretnél. ha elég egy közepes, akkor ez lesz a legjobb éved, de ha mindenből szeretnél 90%+-t, akkor ez lesz a legnehezebb.

aztán elég gyorsan rohan az idő.. szalagavató, bulik, ballagás.. közben szenvedés a felvételivel, jelentkezés, töprengés, csekk fizetgetés.. hirtelen jönnek az írásbelik, kinek mi, emeltek, szóbeli, saját sulidban szóbeli, közben volt aki még nyelvvizsgázott is.


szóval rohamosan repül az idő. próbáld meg jól beosztani, tételeket ne kérj, hanem dolgozd ki, még időben!

2013. júl. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rövid és nehéz volt, mondjuk nekem az előrehozottam a legkönnyebb tárgy volt (angol közép), amire rendes érettségikor nem sokat készültem volna, viszont megmaradt két emeltem (biosz, kémia), amikre azért kellett készülni. Szóval szabadidőm kevesebb volt, de úgy láttam, mindenkinek, a tanárok is többet követeltek.

De úgy összességében szerintem jó év volt, bár már nagyon az érettségiről, továbbtanulásról szólt, szinte mindig ez volt a téma. Az év elején még ott volt a szalagavató, a táncpróbák, az jól elterelte a figyelmet, de aztán csak közeledett a tavasz. Mondjuk így utólag az érettségitől való kollektív rettegés se tűnik rossznak, pedig akkor szenvedtünk rendesen. :) A társaság legalább jól összejött így a végére, alig akartuk elhinni, hogy vége, én nagyon visszavágyom a gimibe.

Szerintem, ha a fontos tárgyaidból megvannak az érettségik, akkor nem lesz kemény, a közép írásbelikre nem kell sokat készülni, a szóbelikre meg ki kell dolgozni a tételeket és megtanulni, nem egy nagy ördöngösség, utóbbira szerintem elég az érettségi szünet, kidolgozni nem árt hamarabb.

2013. júl. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a leglazább évem volt (erős gimibe jártam, de a többi évhez viszonyítva sima ügy volt)

Az érettségi pedig szerintem nem volt nehéz, matekból meg kell csinálni az előző évek feladatait, a magyar az szinte szövegértés, nyelv is könnyű volt, földrajzot meg szerettem, az is jól ment, a szóbelik pedig családias hangulatúak középszinten. Egyedül a töri emelt volt rázósabb :D

2013. júl. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Király. Gyorsan eltelik, mert mindig van mit várnod, és mindig van mire készülnöd. :) Nekem is kiesett 2 kötelező tárgyam, az angol és a kémia, ezért több időm jutott a maradék 4 tárgyamra. Plusz magánéletem is volt mellette. Azt hittem egy éve, hogy el lesz a legkeményebb évem, de nekem pl. a 11. osztály sokkal húzósabb volt. Utólag visszagondolva nem volt para. Hajrá! :)
2013. júl. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Több óránk volt.


11.-ben heti 1x 0.tól voltam benn a többi alkalommal 1. órám se volt. Heti 2 alkalommal csücsültem benn 7. ben de volt, hogy 5. ben végeztem.


12.-ben olyan nem volt, hogy órarend szerint lyukas. heti 2x 8 órám volt 1x 0. 2 hetente egyszer 3 egyébként mindig 7 volt.


Egyébként jobb ha minél hamarabb elkezdesz készülni az érettségire és onnantól folyamatosan. Olyan iszonyatosan eltelik az az utolsó év, hogy nagyon. De erre csak az utolsó 1 hónapban jössz rá vagy érettségi után.


Nekünk nem volt sok szabadidőnk. Mindig volt valami ami miatt rohangálni kellett. Őszintén nem biztos, hogy újra csinálnám.

Jó biztos vannak akiknek lazább. De pl:. nekem sokszor délután még ott kellett szenvednem mert mindig elkaptak, hogy ebben kell segíteni meg abban.

November óta 5x aludtam át az éjszakát. Tehát akkor szenvedtünk a szalagavató miatt meg a kisvizsgák miatt.


De pl:. hiába végeztem 2 kor és hiába van tőlünk a suli 5 percre fél 4 előtt sosem értem haza.

2013. júl. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mikor kezdtetek el tananyagot ismételni??

Félév tájékán? És mennyire vastagok a 12-es tankönyvek??

2013. júl. 10. 14:55
 7/7 anonim válasza:
Pont annyira vastagok, hogy ne ázzanak át, ha többször is áteszed a söröskorsót.
2013. aug. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!