Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz az emelt...

Mennyire nehéz az emelt szintű biológia érettségi?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek 11.-es,felvettem a bioszt fakultációra.Nagyon szeretem,de félek is tőle.Általában,hogy sikerülnek?
2013. júl. 7. 16:39
 1/9 anonim válasza:
77%
Nem akarlak megijeszteni, de szerintem nehéz :/ Bár nagyban befolyásolja, hogy mennyire készülsz fel. Ha biosz faktra mentél, akkor valószínűleg érdekel is, szóval csak nagyon sokat kell tanulni...többet, mint például földrajzra. Ez benne a nehéz.
2013. júl. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem nehéz. 60% felettit simán el lehet érni középszintű tudással, 70% felettire már emelt szintűt is kell tudni:)
2013. júl. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Nekem egyszer azt mondta az egyik tanárom, hogy a biológia érettséginél van a legnagyobb különbség a nehézséget illetően a közép és az emelt szint között. És hogy azért nehéz a biológia érettségi, mert a biológia mint tudomány nagyon szerteágazó, tehát nagyon sok a különböző témakör. Amúgy a mi osztályunk öt évig emelt óraszámban (heti négy) tanulta a biológiát, és átlagosan olyan 70-80% körüliek lettek az eredmények emelt szinten.
2013. júl. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem meg mindegyik tárgyból vannak jócskán eltérések a közép és emelt szintűk között. Nyilván azért emelt szintű.
2013. júl. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Vannak nehézségei: sok anyag, amit meg kell tanulni, párat meg is kell érteni (pl. genetika). Emellett nincs olyan könyv, amiben minden benne van, többől kell tanulni a követelmények alapján, de az sokszor nem egyértelmű.

Amúgy szerintem nem olyan nehéz, ha jó a fakt, sima ügy lesz. Ha meg szereted is, sokkal könnyebb lesz, nekem az volt a legnehezebb, hogy a növények meg az ökológia totál nem érdekelt, mégis egy csomót kellett foglalkoznom vele. :)

2013. júl. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát szeirntem a biológia emelt nem nehéz. Szépen részletesen meg kell tanulni és kész. A követelményrendszert nézed, kidolgozod a könyvek alapján füzetekbe vagy wordbe. Már kidolgozás közben megtanulod, és a szóbelin hasznos lesz, hogy meg van egyben. Pár hónap alatt megvan. Én így tanultam és jól sikerült.

Szerintem a kémia sokkal nehezebb. Ott kb. semmi középszintű anyagot nem kérdeznek.

2013. júl. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Kicsit nehezebb a középszintűnél.

Az írásbeli hosszabb is egy órával, mint annak aki középszinten írja

2013. júl. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
A biosz az egyik legnehezebb emelt szintű érettségi, nagyon fel kell rá készülni, de meg lehet csinálni ha tényleg alapos vagy.
2013. júl. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én idén érettségiztem, hát nem mondom, hogy könnyű volt. Rengeteget készültem rá, de az írásbelit alaposan elszúrtam, így csak 4 lett. Mindenesetre a lehető legjobban készülj majd belőle! ;)
2013. júl. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!