Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsen melyik a jobb gimi?...

Pécsen melyik a jobb gimi? Nevkó- Leőwey- Árpád fejedelem?

Figyelt kérdés
Melyik ezek közül a legjobb és miért? Melyik a legerősebb? Milyenek a tanárok és a diákok?

2013. júl. 8. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
E 3 közül a Leőwey a legjobb, főleg most, hogy új igazgató van. Nagyon jó eredményekkel rendelkezik, sok diákja nyer OKTV és diákolimpia versenyeket és sokan mennek innen jó egyetemekre. Plusz a legtöbb tanár is jó, persze sajnos akad közöttük csapnivaló. De az általad felhozott 3 intézmény közül mindenképpen a Leőwey.
2013. júl. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és az árpád az milyen erősségű meg milyenek ott a tanárok?
2013. aug. 1. 11:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Az Árpád sem gyenge, aki motivált, ott is elérhet jó eredményeket. Sok a jó tanár, és ha látják, hogy az ő tárgyukkal akarsz kezdeni valamit, akkor nagyon motiválóak tudnak lenni, jól felkészítenek a versenyekre. A humán vonal kicsit erősebb, én pl. inkább biosz-kémia irányba akartam volna menni, de folyton törit meg németet kellett tanulni, ez kicsit nehezítette az időbeosztást. Közösség is jó, összességében nem olyan nagy szigor uralkodik, mint pl. a Leőweyben vagy a Nagy Lajosban. Az én személyiségemhez pl. az Árpád tökéletesen passzolt, nagyon jó alapokat adott, meg így pár év távlatából mindenki vitte valamire az osztályból.
2013. aug. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem köszi :)
2013. aug. 24. 10:28
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Nevkó és Árpád középkategóriás iskolák. Persze, tudom, hogy el lehet érni itt is jó eredményeket blablabla. Mindenhol el lehet érni, csak valahol könnyebb, mert több a jó képességű diák, jobbak a lehetőségek stb.

Árpád régen sokkal jobb volt, mint most. Unokatestvérem osztályába tavaly négy gyerek bukott vissza.

Leőwey pedig sznob, tele van drogos pi..csákkal és magukat nagymenőnek képzelőkkel, bár kétségetelen, hogy rengeteg iszonyatosan értelmes gyerek is jár oda. A német-nemzetiségi tagozatot külön kiemelem, az nagyon jó. Az általános már kevésbé.


Szerintem a Babitsot és a Nagy Lajost érdemes választani, ha igazán jó helyen akarsz tanulni. Egyik sem önkormányzati iskola és épp ez a jó bennük, mert így legalább van pénz, mondjuk fűtésre (mert például a Kodályban nincs...).

És akárki akármit mond, a Lajosban nem elviselhetetlen a szigor. Nem hiszem, hogy 15 évesen nem tudsz meglenni rózsaszín haj és piercing nélkül. Persze, vallásos a suli, de ki lehet bírni. Oktatás: nagyon keményen kell tanulni, egyedül nyelvben gyengécske az iskola. Reál és érettségi tantárgyakból azonban brutál erős. Angol és német tagozatot nem ajánlom, de a biosz jó. Szép helyen van a suli, a főtéren. :) Mondjuk autóval nem tudod megközelíteni, csak ha van behajtási engedélyed.

A Babitsban pedig sok jó program van, szinten minden hónapban van valami érdekesség és mivel az egyetem favorizálja a gyakorló gimnáziumát, ezért a termek is felszereltek. A tanárok is jófejek, szépek a mosdók. Bár itt is sznobok a diákok (akinek nem inge...!), mert hogy ők milyen elitek, hogy babitsisták. Az oktatás jó, de itt a humán tagozatot nem ajánlom, az elég gyenge. Angol, német, matek nagyon jók :) Egyedül az a bajom az iskolával, hogy rossz helyen van, uránvárosban.


De a három általad felsorolt közül én a Leőwey-t választanám.

Ez mind személyes tapasztalat.

2013. aug. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2013. aug. 28. 18:21
 7/8 anonim válasza:
Én az Árpádba járok és borzasztó. Semmiképp nem ajánlanám , mivel oktatás terén semmit sem fogsz tanulni. Komolyan mondom hogy én most nyolcadikos vagyok és el szeretnék menni egy másik gimnáziumban és lehetőleg az angol érdekelne, de mivel itt 8 év alatt szinte semmit sem tanultam ezért nem tehetem meg. És az összes tananyaggal így van, úgyhogy valószínűleg itt maradok az Árpádban és esetleg lesz belőlem egy takarító vagy valami hasonló és lesz pénzem egy kissebb lakásra és a legszükségesebb dolgokra. Szóval ha nem olyan jövőt szeretnél/ a gyereked szeretne amilyen valószínűleg nekem lesz akkor ne menj semmiképp az Árpádba. De ezt rád bízom, én csak elmondtam a véleményem.
2019. okt. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor most valahol az E/45-ös terem környékén vagy a 3. lépcsőházban?XD
2021. szept. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!