Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 23 évesen érdemes elkezdeni...

23 évesen érdemes elkezdeni egy kb 5 éves főiskolai képzést?

Figyelt kérdés

A jelenlegi szakmám nemigen az amit mindig is akartam csinálni.

Ezért elhatároztam, hogy egy olyan szakot tanulok ki ami érdekel is. (ez az egészségügyi szférában laboraszisztens képzést jelenti)

Időtartam azért 5 év, mert annyi pontom nincsen, ami egy fsz hez elég lenne, hanem csak a normál képzés jöhetne szóba.

jelenleg munkát keresek, és próbálok pénzt spórolni a fősulira amit majd el szeretnék kezdeni.

Problémám csak az, hogy 28 leszek, mire kikerülök a suliból "friss" diplomásként, már ha sikerülne egyáltalán ez az egész....:/

van értelme szerintetek?

szeretném végre a saját álmaim követni...



2013. júl. 10. 17:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

van értelme, a koroddal nincs baj.

ha tudod finanszírozni közben az életet, és elleszel 5 évig úgy, hogy mellette suliba jársz, akkor hajrá. más 28 évesen kezdi, nem akkor fejezi be.

2013. júl. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
jó, de sokan levelezőn csinálják, én nappali képzést néztem ki, természetesen dolgoznék valamit a főiskolai szünetekben....
2013. júl. 10. 17:22
 3/20 anonim ***** válasza:
Várjál csak, én nem értelek. Mit értesz normál képzés alatt? Mi az, hogy felsőfokú szakképzéshez nincs elég pontod? Akkor miféle főiskolára akarsz menni? Hiszen fsz-re kevesebb a követelmény, mint a felsőoktatási szakokra. 5 éves? Mégis mi 5 éves? Az egészségügyi szakok 3-4 évesek, diplomát adnak. Kérlek írd le kicsit pontosabban mire gondolsz, mert amit leírtál az nem igazán stimmel.
2013. júl. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

igen, fsz képzésre kevesebb a ponthatár valóban, 240 ha fizetősre megyek!

de ha államira, akkor 320 körül indul....:/

nincspénzem költségtérítéses dologra. mindneképpen államin szeretném csinálni.


figyelj a szak pontos neve orvosi laboratóriumi diganosztikai analitikus.

5 évet azért írtam, hogy legrosszabb esetben, ha csúszok valamivel vagy ilyesmi.

2013. júl. 10. 17:42
 5/20 anonim ***** válasza:

Akkor te nem diplomát adó képzésre akarsz menni, hanem diploma nélküli felsőfokú szakképzésre.

A kettő nem azonos.

2013. júl. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Az általad említett szak nem indul fsz-ben, az egészen más. Nem tudom Te ott konkrétan melyik szakra gondoltál, de míg az orvosi laboratóriumi diagnosztikai analitikus szak diplomát ad, addig egy fsz az tulajdonképpen olyasmi, mint egy OKJ. Én ilyen névvel nincs fsz. Maximum tényleg valami asszisztens, de az nem ugyanaz. És valamit bizonyosan félrenéztél a ponthatárokat illetőlen, mert a főiskolai, egyetemi szakokra mindig magasabb a ponthatár, mint a felsőfokú szakképzésekre.

[link]

Itt tavaly 301 volt a ponthatár.

2013. júl. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

akkor nemtudom, nekem is fura volt.

beírtam hogy FSZ, és valami bődületes ponthatárokat dobott ki.

de bittos hogy indul, mert utánnanéztem fórumon, és írták, hogy sokkal jobb a 2 éves képzés mert direkt azt tanulják amiből megfognak élni, nempedig sok fölösleges dolgot, amit egy rendes nappalin...

2013. júl. 10. 18:03
 8/20 anonim ***** válasza:
Akkor ezt esetleg be tudnád linkelni? Merthogy én nem tudok ilyen képzésről, nem is találom hiába keresem és amúgy sem stimmel, hogy egy főiskolai képzés indul fsz-ként. Mert az nem lehet ugyanaz, kizárt, hogy ugyanazt a végzettséget adja.
2013. júl. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

[link]


ittvan.

ha ugyíngy rámész az elmult évek statjaira, könynedén kifogja dobni iylen fsz es képzésnél a 320 as ponthatárt tavaly szeptemberre

2013. júl. 10. 21:20
 10/20 anonim ***** válasza:

Én tudom mire gondol a kérdező.

Tisztázzuk az FSZ képzés nem okj iskola által kiállított szerű bizonyítványt ad, hanem okj bizonyítványt!

Vagy okj bizonyítvány vagy diploma ami szakképzettséget igazol, nincs 3 féle valami már amit egyetemeken indított FSZ képzést végzetteknek állítanak ki.

Tehát a szakot elvégzed nem leszel diplomás, attól hogy egyetemen tanulod.

Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar (de Kaposvári képzőhelyen) orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus [orvosdiagnosztikai laboratóriumi] (Kaposvár) belinkelem.

Képz. szint: Felsőoktatási szakképzés

[link]

Ez a képzés Pécsen ebben az évben indul először, eddig nem volt.

Viszont elmúlt években meg volt ugyanez a képzés SZTE-n.

(idén meg már nem hirdették meg Szegeden ezt a képzést)

A ponthatárokat jól nézte a kérdező, de persze csak szegedi statisztikákat tudjuk nézni, amíg volt ez a szak addig

2012. állami 330 pont levelezőn és nappalin is

2011-ben államin nappalin 252, levelezőn 306 pont

2011 előtt csak 2008-ban hirdették meg azt a szakot..szóval nem sűrűn indul ilyen képzés.

2013. júl. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!