Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes hanganyagok segitségév...

Érdemes hanganyagok segitségével tanulni? Valahol azt olvastam a "kimondott szó jobban megjegyezhető"

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 10:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Most ez először kicsit érdekesnek fog látszani, de bioszóráról kell idéznem. Amikor az idegrendszerről tanultunk (azon belül is érzékelésről), akkor azt mondta a tanárnő, hogy minél több irányból ér minket az információ a tanulás során, annál jobban az agyunkba vésődik...


Ezt úgy értsd, hogyha látod leírva, már az is egy jó alap, aztán még jobb, ha te magad is leírod. De a legfontosabb tényleg mégis, hogy halljad.. főképp idegen nyelvnél a kiejtés miatt. Hallod a tanártól, a többiektől, a feliratos filmekben, dalszövegekben vagy az általad említett hanganyagokban is. Minél többször hallod, illetve használod az adott szót, kifejezést, mondatot, annál jobban benned marad.


Én mindenképpen ajánlanám ezt a módszert! :) Nem tudom, milyen nyelvet tanulsz, de ha véletlenül angolt, akkor megelégedve ajánlom figyelmedbe Szalai Nóri 5perc angol nevű netes oldalát. Vagy van androidos telefonra a Babbel nevű alkalmazás. Én már bele-belekóstolgattam a német nyelvbe is, mindenképpen nagyon jó alap a képes szótárral, hanganyaggal, gyakorló és ismétlő feladatokkal.


Egyébként ez az elmélet nemcsak a nyelvnél, hanem más tárgyaknál is működik. Pl. amikor irodalomból verset kell tanulni. (ha szerencsésen a névsor vége felé vagy, akkor akár megtanulhatod a verset, miközben a többiek elmondják) stb.

2013. júl. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!