Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen középiskola szükséges?

Milyen középiskola szükséges?

Figyelt kérdés
Milyen középiskola szükséges ahhoz, hogy orvosira menjek? Tudom, hogy egészségügyi kell és még milyen miután lehet egyetemre menni??

2013. júl. 13. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:
bármilyen ahol van faktosodás, mert fizikából vagy kémiából és biológiából emelt szintű érettségit kell rakni
2013. júl. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

???

Nincs felvételi követelménybe írva, hogy csak xy suliból lehet bejutni :D.

Egy erős gimit ajánlok, ahol van biosz/kémia vagy fizika fakt.

2013. júl. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én tagozatos gimnáziumot ajánlok mindenképpen! (kémia-biológia) de a fizika se rossz! Sajnos nekem nem volt lehetőségem oda menni, így szenvedtem is miatta rendesen.
2013. júl. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. júl. 13. 12:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Egészségügyi szakközép! Már ha jobbat akarsz magadnak. Tanulod az egészségügyi tárgyakat, ami elég nagy löket lesz. Gimnázium is jó, de orvosin a biológiát egyáltalán nem kérik számon. Kivéve az emberi test és biokémia részét. De eü. szakközépben anatómián részletesebben le vannak (latinul is) írva a dolgok, biokémia pedig ugyanúgy el van osztva tantárgyakban pl. kórtan. Emelt faktra ott is nyugodtan el tudsz menni mind bioszból, mind kémiából.


És most várom, hogy le legyek pontozva, de ha könnyebb (legalább 1. évet) akarsz magadnak, és nem akarod, hogy az egyetem nyomása egyből rádömöljön, akkor sokkal kevesebbet kell tanulnod, ha eü. szakközépből mész. :)

2013. júl. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
rendben, nagyon köszönöm :)
2013. júl. 13. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!