Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF pénzügy vagy BGF nemzetköz...

BGF pénzügy vagy BGF nemzetközi gazdálkodás vagy BCE közszolgálati?

Figyelt kérdés
Még 1 kérdés :) közszolgálati miért n.i? Oda nem jelentkeznek elegen? Elég hihetetlenül hangzik.
2013. júl. 14. 07:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a BCE-KIK-re gondolsz, akkor az 2012.01.01. óta nem létezik. NKE-KTK-ként keresd
2013. júl. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát most összezavarodtam. Ismerem az NKEt meg h átcsoportosították stb, de az államigazgatási részt nem?? Ez a szak a közszolgálati meg a közgazdaságtudományi karon van. De télleg nem értem hogy van már
2013. júl. 14. 07:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, a közszolgálatról kapásból az NKE jutott eszembe, nem tudtam, hogy a Corvinuson belül is van ilyen szak. Ne vedd figyelembe, amit írtam:)
2013. júl. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Közszolgálati akkor jó sztem, ha tudod h mindenképp a közszférában akarsz dolgozni. Az ugye általában biztosabb munka kevesebb pénzért, mint egy magáncégnél. Úgy tudom,h az n.i.=nem indult, szal valszeg kevés jelentkező volt. BGF pénzügy és számvitelen is van ilyen közpénzügyek, közösségi pénzügyek, közfeladatok finanszírozása meg mittomén tárgyak (én is BGf-es vagyaok, csak gazdmenes). És sztem a pénzügy és számvitelben sokkal több lehetőség van, mint a közszolgálatiban, és nem elfogultságból mondom, de sztem psz-ből a BGF-en a legjobb a képzés, ha újrakezdhetném akk lehet arra mennék és nem gazdmenre. A nemzetközi gazdálkodást nem vágom, csak egy olyan ismerősöm van aki ezt tanul, de ő suli mellett is tudott jó munkát találni, amivel havi 200 körül keres.
2013. júl. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de egy kérdés! Közszolgálati ha jól értem, közszférában dolgozó, DE gazdasági szakember ugye?? Mert az NKE-n is gondolkoztam de azt elvetettem mert végülis nem leszek tőle szakember, csak egy igazgatási területen dolgozó emberke. Tehát miben különbözik a kettő??
2013. júl. 14. 18:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Én NKE-s vagyok, arról tudok nyilatkozni. A KTK-n igazgatási képzés van, ez alatt kb. mindenbe "belekóstolunk", van tehát gazdasági tárgyunk is (mikro-, makroökonómia, államháztartástan, számvitel), de közel sem olyan szinten tanuljuk, mint pl. a BGF-en. De a fő profil a közigazgatás-tudomány, közjogi területek. Sztem nem lehetetlen innen gazdasági céghez kerülni, de ha te tudod, hogy biztosan ott akarsz tanulni, akkor nem az NKE a sulid.
2013. júl. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :)Hát igazából nem dönöttem még, de úgy érzem hogy, ha igazgatásira mennék akkor fájna a szívem a gazdaságiért. Az NKE-ben meg az vonzott hogy nyelvtanulás, meg viszonylag új egyetem és az új tervei csodálatosak, szívesen járnék oda is egyetemre.
2013. júl. 14. 20:14
 8/8 anonim ***** válasza:
most mondták, hogy azért nem indult mert kevés jelentkező volt és hogy valószínűleg 20 első helyes jelentkezővel elindulna :) én is kb ezekre szeretnék menni egyébként :)
2014. jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!