Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges átjelentkezni...

Lehetséges átjelentkezni államilag támogatott nappali képzésről államilag támogatott levelezős képzésre?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy okj-t csinálni az egyetem mellett, ezért gondoltam arra, hogy átjelentkeznék más egyetem ugyanazon szakára csak levelezős képzésre.

Lehetséges?

Kinek kell ehhez kérvényt beadnom?

Gondolom csak akkor lehetséges, ha a levelezős képzéshez is megvan a pontom (egyébként nem jelöltem be a levelezős képzést, viszont a nappalit igen - SZE-MTK).


2013. júl. 14. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

lehetséges, de csak akkor ha 2 db. lezárt féléved van az egyetemen. Ha jól értelmezem akkor te most jelentkeztél, és szeptembertől kezdenéd az egyetemet, ebben az esetben nem fog menni a dolog.

Egyébként állami támogatott képzésre átjelentkezni fő szabályként nem lehet. Kivétel lehet ha van szabad állami támogatott kapacitás azon az egyetemen ahova menni szeretnél. Ahhoz hogy biztos legyél benne nézd meg a TVSZ-t a kiválasztott egyetemen.

2013. júl. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha 2 félévet halasztok?
2013. júl. 14. 10:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok!

Az hogy kapásból passzív félévvel kezdjél is intézményfüggő, azt is az intézmények TVSZ-ei tartalmazzák, hogy engedélyezik-e egyből a passzív félévet, ha igen milyen esetekben.

De mint írtam az átjelentkezéshez 2 db. lezárt félév kell, a passzív félév ezekbe nem számít bele.

2013. júl. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Levelezőn a legtöbbször fizetni kell,meg azonos képzési rendszerbe szokták átvenni a hallgatókat.
2013. júl. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
ilyen kérdéseket hülyeség feltenni, mert a felsőoktatásban nincsenek standard szabályok. minden suli maga dönti el, hogy mit hogy kezel. nyilván, akiknek jobban kell a diák, azok engedékenyebbek.
2013. júl. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!