Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi alapján választottatok...

Mi alapján választottatok középiskolát?

Figyelt kérdés
Én nem rég voltam iskolalátogatáson abban a suliban ahova mindig is menni akartam,de ahogy az a suli kinéz az valami rettenet.De viszont más meg nem fedi az érdeklődési körömet.Mi legyen?
2009. okt. 19. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Én olyat választottam ami közel van:D Gimibe akartam mindenképpen menni, és van egy pár a közelbe. Ne a suli külseje miatt dönts, most egyetemen ahová járok is elég lepusztult mégis szeretem.
2009. okt. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Faluban lakom, ahol nincs középiskola. Egyébként én nagyon visszahúzódó és félénk voltam,nem voltam valami talpraesett. Ezek alapján választottam a legközelebbi középiskolát. Ott több szakot is megjelöltem,az érdeklődési körömnek megfelelően,és első helyre felvettek.Egyébként annak az iskolának nagyon jó híre volt akkor, és ez is befolyásolt. Második helyen egy picit távolabbi iskolát jelöltem meg, nagyjából ugyanazokat a szakokat,mint a másik helyen. Ebbe az iskolába is be tudtam volna járni minden nap, csak sokkal később értem volna haza.

Tehát ezek befolyásoltak, nem ebben a sorrendben:

1., legyen közel(be tudjak járni busszal)

2., legyen olyan szak,ami engem érdekel

3., legyen jó híre az iskolának

Jól döntöttem, jól jártam az iskolával.

Soha nem választanék aszerint,hogy milyen kívülről a suli. Nem azt írják bele a bizonyítványba, hogy az iskola felújítva: 1913-ban,tetőszerkezet beázott, hanem azt nézik,hogy XY matematika ötös:)

2009. okt. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és a tanárok?
2009. okt. 19. 15:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenhol vannak jó és kevésbé jó tanárok. Nem kell mindent elhinni amit hallassz másoktól. Ha vkire azt mondják h rossz tanár, lehet neked pont más lesz a benyomásod róla. Mikor én mentem nyílt napra, egy nagyon aranyos tanár óráján ültem. hozzá akartam kerülni, mert pont azon a szakon tanított amelyikre menni akartam. Nem hozzá kerültem,amit akkor bántam. Aki végül a tanárom lett,szintén nagyon aranyos volt,szerettem.

rengeteget számít az,hogy ki tanít,viszont ez egy olyan dolog, hogy nem lehet előre kiszámolni...egy ,,félelmetes" tanár miatt pedig nem szabad feladni egy iskolát.

2.válaszoló

2009. okt. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megközelíthetőség elsősorban. Aztán hírnév és természetesen, hogy legyen engem érdeklő szak.

Nekem fontos lett volna a kinézet és a felszereltség is.

Viszont más szebb iskolák nem feleltek meg a fontosabb feltételeknek. Így maradt ez :S

Most tapasztalom csak, hogy milyen lehangoló ilyen koszban és igénytelenségben tanulni. Inkább mentem volna valami extrásabb suliba.

De én azt javaslom, hogy oda menj.

2009. okt. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,most derült ki h a suli amit kinéztem egy rakat pénzt nyert és indulnak a felújítások.De így is egyre szimpibb az iskola:)
2009. okt. 27. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!