Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi vagy gyógyszerészeti?...

Orvosi vagy gyógyszerészeti? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, és nem tudom, hova menjek tovább.


Mindenképp segíteni szeretnék az embereken, ezen kívül pedig változatos és izgalmas munkát akarok. Nem szeretnék napi 8 óránál többet dolgozni, mert sok gyereket szeretnék, és nem akarom, hogy egy dada nevelje fel őket, és hogy hozzá forduljanak az anyjuk helyett.

Ebből kifolyólag külföldön is keresett, jól fizető állást biztosító diplomát szeretnék, mert nem akarom, hogy valaha is nélkülöznünk kelljen.


Melyik szakot ajánlanátok?

Nem csak a tipikusan ezekhez a diplomákhoz kapcsolódó munkák érdekelnének (pl. háziorvos vagy patikai gyógyszerész) , hanem azok is, amiket ilyen diplomákkal lehet végezni (pl. orvoslátogató).


Köszi a segítséget! :)



2013. júl. 15. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

az orvost felejtsd el(max háziorvos jöhet szóba) az ügyeletek miatt. ha az egészségtudományi karra mennél, ott is kiesik egy csomó, mert sokat kell dolgozni/ügyelni. gyakorlatilag csak az olyan szakmák jöhetnek szóba, ahol magad tudod beosztani az idődet.(pl gyógytornász, masszőr)


másrészt a magyar diplomát sehol se fogadják el egy az egyben(legalábbis az eüsöket nem). kell kiegészítő vizsgát, meg honosító vizsgát vagy mit tenni.

2013. júl. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mindkét választásod ok!

Viszont lehetetlent írod le, ha jól akarsz keresni, de csak napi 8 órát dolgozni nos az nem fog menni.

Esetleg külföldön orvosként..ott nem tudom a munkaidő viszonyokat, de itt Magyarországon ez nem kivitelezhető.

Orvoslátogatóként aztán kizárt a napi 8 óra munka, ott jóval többet kell menni ahhoz hogy menjen az üzlet, és jó forgalmi adatai legyenek valakinek.

2013. júl. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Elfogadják a magyar eü diplomát, nem véletlenül megy ki innen annyi orvos és egészségügyi szakdolgozó.
2013. júl. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Előző válaszoló : ne írj már hülyeségeket, ha nem értessz valamihez ! Ponthogy CSAK az orvosi diplomát fogadják el egy az egyben külföldön! (beleértve a gyógyszerészetit is)

Egy jogi diplomát pl eleve nem, hiszen nálunk más jogszabályok vannak, mint pl Etiópiában v. az Egyesült Arab Emirátusokban...


Kérdezőnek : gyógyszerészet nyugisabb, de orvosin is vannak olyan területek, ahol nincs ügyelet, és napi 8 órát kell dolgozni.

2013. júl. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21:14 es válaszom az első hozzászólóra értettem, bocsi :)
2013. júl. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Kedves előttem szóló és magyar eü diplomát írtam és nem általában diplomát!

ápolo diploma ok,

orvosdiagnosztikai analitikus alapszak diplomái ok

gyógytornász ok

szülésznő diploma ok

orvos ok

gyógyszerész ok

Igaz nem részleteztem a többi végzettséget nem keresik a kintiek innen, azokról nincs tapasztalatom.

A jogi diploma persze hogy nem megfelelő külföldön, talán csak tudom, mint joghallgató.

2013. júl. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Úgysem csak egyvalami fogsz bejelölni jövőre

Jelöld meg mindkettő képzést, és ahova bekerülsz,

od atudsz menni

2013. júl. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Kedves utolsó: szerintem elég nagy felelőtlenség lenne ez alapján szakmát szerezni... Mert mi van, ha felvesznek orvosira, aztán kiderül, hogy mégsem illik hozzám ez a pálya?

2013. júl. 16. 08:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én ugyan nem az előtted szóló vagyok, de ennyire nem vészes a dolog, hogy nagy felelőtlenség lenne jelentkezni így. mondhatom hogy töltsd ki pl a felvin a tesztet és akkor kiad valami hogy milyen pálya illik hozzád, de ezek azért nem feltétlenül igazak.

Senki nem tuti a pályaválasztásban hisz a puding próbája az evés, és a pályákat teljes valójában nincs módon kipróbálni, és ez minden pályára igaz, tehát valami döntesz a vágyaid és képességeid, szorgalmad, anyagi lehetőségeid kombinációjában, aztán a többit az élet hozza. Sosem fogod tudni hogy melyik illik hozzád, és azt sem hogy melyik illet volna jobban, azt viszont ki lehet zárni ami abszolút nem neked való, de a attól még rengeteg fogalakozás/szak marad benne a kalapban.

2013. júl. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
pont a képalkotó az amit se főiskolán se okj-n nem fogadnak el külföldön(legalábbis egy az egyben). kell különbözeti vizsgát tenni, de akkor már jobban jár az ember, ha az alapot itthon, a fősulit meg kint végzi el. tudom, mert én is ezt tanultam.
2013. júl. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!