Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan történik a ponthatár...

Hogyan történik a ponthatár kiszámítása egy főiskolán belül, egy adott szakra?

Figyelt kérdés
Ha egy "x" főiskola a meghírdetett "y" szakra 20-tól 160-ig vesz fel diákokat, de csak 70en jelőlik meg ezt a szakot elsőhelyen, akkor már mindenképp 240 ponttal bekerül ez a 70 diák?

2013. júl. 20. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenól, mert az első helyen megjelölőkhöz jönnek azok, akik pl. csak második helyen jelölték meg, de az első helyükre nem veszik fel őket.
2013. júl. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek. Hányan jelölték meg összesen a szakot?
2013. júl. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az egy dolog, hogy mennyi a keretszám. Ez csak egy iránymutató intervallum. Nem valószínű, hogy 160-at felvesznek, ezt az egyetem mérlegelés után dönti el.
2013. júl. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ANA-n 245 összesen és 73an elsőnek.ANK-n 60an és 4en elsőnek.Szerintetek mennyi az esély a 240 ponthatárra?Tudom ,hogy ezt nehéz megmondani ,hiszen a jelentkezők pontjaiktól függ.Tavaly 240 volt viszont az előzö években 240-300 között mozgott.
2013. júl. 21. 18:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok: egyébként jobb ha tudod, hogy ma mindenkit fel is vesznek, aki oda jelentkezik, akkor se biztos, hogy 240 lesz a ponthatár, csak akkor, ha az utolsó felvett embernek annyi pontja van. Például nálunk az egyik mesterszakra tavaly egy ember jelentkezett, neki 94 pontja volt a 100-ból. Tehát 94 volt a ponthatár, ami elrettentő is lehetett volna, kivéve annak aki tudja, hogy ha 10 ember jelentkezett volna, pl. 30 ponttal, őt is felvették volna. Csak nem jelentkezett.
2013. júl. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bár úgy lenne ahogy írtad.Ugyan nem 240 pontom van de nem sokkal több.Annó nem voltam érdekelt ,hogy tovább tanuljak és nem is vettem annyira komolyan a tanulást mint ahogy kellett volna és most félek ,hogy ennek a levét iszom meg.Idősebb fejjel és több élet tapasztalattal már nagyon bánom.

Aki 2.nak jelölte meg a szakom és az első megjelölt helyre nem kerül be (tegyük fel 350 pontja van), mennyire dobhatja meg a ponthatárt?Gondolom az is számít ,hogy a jelentkezők között mennyi 240nél több ponttal rendelkező diák van!?Vagy a példádból adódóan sokat számít a legalacsonyabb ponttal jelentkező is?

2013. júl. 21. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!