Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi után milyen szakmát...

Érettségi után milyen szakmát ajánlotok irodai asszisztens pedagógus asszisztens, esetleg más ötlet?

Figyelt kérdés
2013. júl. 30. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Irodai asszisztenseket tanítottam, alig-alig tudtak vele elhelyezkedni. Ráadásul érettségi nem kell hozzá, elég a befejezett 10. osztály, az ECDL moduljait tanulnád gépírással és ügyvitellel (önállóan is megtanulható). Ezt nem javasolnám! Pedagógiai asszisztensként közalkalmazott lennél, kb. nettó 75 000 fizetésésért. A belebegtettett fizetésemelés az asszisztensekre nem vonatkozik. Keress mást!
2013. júl. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm esetleg valami tippet kérhetnék hogy érettségi után mit érdemes tanulni a mai világban ?
2013. júl. 30. 21:27
 3/6 A kérdező kommentje:
És az irodai asszisztensel mennyit lehet keresni ?
2013. júl. 30. 21:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Erről nincs információm, mert a végzett tanulók nem tudtak elhelyezkedni vele. Ez a kávéfőzős-fénymásolós-telefon vevős munka, szóval nagy összeget itt sem fizetnek. Ilyen munkakört a sima érettségiddel is betölthetsz, ezért írtam, hogy felesleges elvégezni, és az egy ingyenesen elvégezhető szakmát elpazarolni. Jelenleg a vendéglátóiparban tanítok (szakács, cukrász, pincér, vendéglős tanulókat), ezek már jobban keresett szakmák, a cukrász most kevésbé.
2013. júl. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nem igazán van így.

Nekem már volt gépíró részképesítésem, ECDL-em, és érettségim. Tény, hogy azzal semmire nem mentem. De most tanulok Irodai asszisztens OKJ-t, ez hozzátett az eddigi tanulmányaimhoz, és ez alapján vettek fel dolgozni normális irodai munkára. Nem kávéfőzésről és telefonozásról szól. Az utóbbi egyébként is a telemarketinges szakmához tartozik.


A közalkalmazottak bérezése pedig köztudottan magasabb az alaphoz képest. Úgyhogy itt katyvaszolás van. Jelenleg egy középfokú végzettségű közalkalmazott nettó bérezése 92-ezer Forint felett van. Ez csak a minimum, ettől magasabb lehet.


Az Irodai asszisztens OKJ-vel viszonylag komoly és értékelhető munkát lehet találni az adminisztratív területeken. Állítások szerint még a közszférában is, tehát közalkalmazottként. Bár én ehhez hozzátenném, hogy mostanában nálunk ez szerintem nem olyan egyszerű. ^___^"

2014. márc. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Irodai asszisztensnek 10 osztállyal lehet jelentkezni, vagy régebben végzett esetén 8 osztállyal. Még érettségi sem kell hozzá. Ez már minősíti a képzést.


De tegyük fel, van érettségid, akkor közalkalmazottként a D kategóriában leszel (ha nincs, akkor a C-ben). Ha ez szerinted nettó 92 felett van, akkor valamit rosszul tudsz, de nagyon.

D1-ben a bruttó fizetés 79 ezer forint. Mivel ez nem éri el a minimálbért sem, illetménykiegészítést kell alkalmazni a minimálbérig. Oktatástechnológus ismerősöm, aki rendszergazdai feladatokat lát el tulajdonképp, 15 év munkaviszony után 80 nettót kap. Mellékállásban vállalkozó, mert éhen halnának. Nézd meg a közalkalmazotti bértáblát:

[link]

2014. ápr. 6. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!