Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Károli...

Mi a véleményetek a Károli Gáspár Egyetem jogi karáról? Megéri odamenni, vagy sokkal rosszabb, mint az ELTE vagy a Pázmány?

Figyelt kérdés
2013. júl. 30. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Megéri..a jog mindenütt nehéz lesz..csak tudd elvégezni.
2013. júl. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi.


tudom, hogy nehéz lesz, csak néztem a tavalyi ponthatárokat, és majdnem 200 ponttal kevesebbért már be lehet kerülni a Károlira mint a másik kettőre, és gondoltam, ez azért jelent valamit...

2013. júl. 30. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Bár nem ismerem a Károli jogi karát (Pázmányra járok és bölcsészkarra), de nem hiszem, hogy rosszabb lenne. A pontszám meg csak egy mutató. Nem függ össze a képzés színvonalával.
2013. júl. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A ponthatár a felvételi eljárásban nem a képzés színvonalát tükrözi. Semmi köze hozzá. Károli Gáspár Egyetem jogi kara elég rossz pr-t kapott, nehezen akarták akkreditálni, ez valahol elterjedt, és kevesen akarnak oda menni, kapacitásuk meg van. Ezért alacsony a ponthatár. De végül csak meglett a szak akkreditáció (és azt a semmire nem adják meg), és elindult a képzés. Mivel budapesti egyetem neki élesebb a verseny a másik két jogi karral. Ezzel a belépővel hátrányba kerültek. De ez puszta reklám, semmi más, attól nem lesz könnyű iskola és színvonaltalan sem. Rosszabb sem, sőt..mivel a Károli Gáspár Egyetem is tud nyilván tudnia kell a rossz reklámról, tuti hogy nagyon odafigyelnek arra hogy követeljenek, de ne is szívassanak. Én nem Pesten élek, de ha ott laknék én bizony éppen ezért őket választanám, mert én attól amikor igazságtalan okokból buktatnak és érzed hogy nem éppen fair ami körülöttem folyik nem viselném el. Erre meg a másik két jogi karon szépen van példa. Én inkább megküzdenék az első munkahelyemért kicsit jobban, de az 5 év alatt ne packázzanak velem. (de ez én vagyok, lehet hogy más másként látja, de csak az egyetem előtt az tuti)
2013. aug. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hm, én nem is tudtam ezekről. köszi, hogy elmondtad, neked hála most ismét egy kicsit jobb szemmel nézek rá. :)
2013. aug. 1. 10:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, igy szakmailag semmit nem tudok hozzatenni de:

azert szvsz a reputáció az iskoláknál az itt következö ertelemben eléggé önbeteljesítö joslat (lehet).

Egy egyetem nemcsak vizsgákból áll amire papírt kapsz, hanem mindig közöség is, mégpedig egy olyan, ami az személyiségedet is nagyon befolyásolhatja. Az egyik meghatározó jellege az iskolának, milyen minöségü hallgatók járnak oda. Egy iskola ahol a közösség meghatározó része jó tanuló, tanulás iránt érdeklödö diák, akiket tanítani is öröm(!) elég más lesz, mint az olyan, ahol nagyon sok a tanulasért nem annyira lelkesedö diák. Csak most kezdek oktatni, de látom, mennyire lehúzza a tanárokat az érdeklödés hiánya, és, szorry az inteligenciáé is(ezt nem mondjak, es amugy is gyakran együtt jár). Persze TTKs voltam-vagyok, itt a lelkesedés valahol elvárt, elsösorban nem pénzért jön ide az ember.

2013. aug. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!