Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire tartjátok elképzelhet...

Mennyire tartjátok elképzelhetőnek, hogy jövőre lejjebb viszik a ponthatárt a közgazdaság (gazdaságelemző) államilag támogatott képzésén?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert idén rekordmagas, 465 pont volt a bejutási küszöb a támogatott közgázra.


Viszont a jövőre egyetemre jelentkezők többsége 1995-ben és 1996-ban született, pont akkor, amikor (a Bokros-csomag miatt)kevesebb gyerek jött a világra - különösen '96-ban. Emiatt valószínűleg kevesebb jelentkező lesz az egyetemekre - így nagy eséllyel a közgazdaság szakra is. Ennek következtében szerintetek lejjebb viszik ezt a rendkívül magas (!) pontszámot, vagy alapból (százalékos arányban) ennyivel kevesebb jelentkezőt vesznek fel erre a szakra?



2013. júl. 30. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A pontokat a felvételizők határozzák meg...
2013. júl. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

23.47-es:

Ezt én értem, hogy a felvételizők határozzák meg (egész pontosan a felvételizők pontszámai alapján az illetékesek), de mivel valószínűleg kevesebb jelentkező lesz, ezért

1.) vagy lejjebb kerül az eddig hihetetlenül magas bekerülési pontszám

2.) vagy alapból (százalékos arányban) ennyivel kevesebb jelentkezőt vesznek fel erre a szakra.


A kérdés, hogy szerintetek melyik valósul meg a 2 közül.

2013. júl. 31. 00:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol a felvételizők határozzák meg a ponthatárt, ugyanis a gazdasági, jogi és a kommunikációs szakokon már eleve meg volt határozva, hogy 460-465 pont alatt senki nem vehető fel.

Szerintem a keretszámot amiatt, hogy kevesebben születtek ebben az időben nem fogják csökkenteni, sem ezt a meghatározott ponthatárt, ugyanis a felsőoktatásba nem csak az adott évben középiskolában végző, érettségiző tanulók felvételiznek, hanem mások is, pl. azok, akiket a korábbi év(ekben) nem vettek fel, úgy döntöttek, hogy csinálnak egy 1 vagy 2 éves OKJ-t, vagy esetleg valami miatt kihagytak néhány évet. Tehát véleményem szerint, ha valamit is változtatnak, esetleg a keretszámokat csökkentik, akkor az nem az akkori születések száma miatt lesz. Ha pedig csökkentik a keretszámot a ponthatár valószínűleg emelkedni fog, hiszen még kevesebb ember jut be, a legjobbak, akiknek nagyon magas a pontjuk.

2013. aug. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

„Nem mindenhol a felvételizők határozzák meg a ponthatárt, ugyanis a gazdasági, jogi és a kommunikációs szakokon már eleve meg volt határozva, hogy 460-465 pont alatt senki nem vehető fel.”

Igaz, hogy előre meg volt határozva a pontszám a 16 legnépszerűbb szakon, de ebből 9 szakon – köztük a média és kommunikáció szakon is - csökkentették az előre meghirdetett pontszámot.


„Szerintem a keretszámot amiatt, hogy kevesebben születtek ebben az időben nem fogják csökkenteni, sem ezt a meghatározott ponthatárt, ugyanis a felsőoktatásba nem csak az adott évben középiskolában végző, érettségiző tanulók felvételiznek, hanem mások is, pl. azok, akiket a korábbi év(ekben) nem vettek fel, úgy döntöttek, hogy csinálnak egy 1 vagy 2 éves OKJ-t”. Ez így van (erre utaltam is), viszont a következő évben felvételizők jelentős részét (szerintem legalább 40-50%-át) a jövőre érettségizők adják, akik (1995-96-os születésűek) viszont jóval kevesebben vannak Magyarországon, mint akik idén érettségiztek és felvételiztek.


„véleményem szerint, ha valamit is változtatnak, esetleg a keretszámokat csökkentik, akkor az nem az akkori születések száma miatt lesz. Ha pedig csökkentik a keretszámot a ponthatár valószínűleg emelkedni fog, hiszen még kevesebb ember jut be, a legjobbak, akiknek nagyon magas a pontjuk.”

Többiek szerint is így lesz?


Mert akkor ideje lesz elkezdenem előre tanulni az érettségire.

Te, illetve a többiek mit javasoltok: érdemes rizikózni, azaz rámenni a 2 szükséges érettségi tantárgyra, és annak eredményét beduplázni, vagy inkább egyformán készüljek mind az 5 érettségi tantárgyra? (Utóbbihoz kevesebb %-os érettségi eredmény is elég, mivel a jegyeimből valószínűleg 94-96 pontot fogok vinni, viszont több tárgyra oszlik meg a készülésem.)

2013. aug. 2. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!