Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az érettségi tanúsítvány nem...

Az érettségi tanúsítvány nem ér semmit?

Figyelt kérdés

Újraérettségiztem biológiából és azt tanúsítványba kaptam meg, mivel a bizonyítványba nem fért be, de a felvi a tanulmányi pontok kiszámításánál a tavalyi érettségimet számolta, és amikor küldtem nekik egy e-mailt, azt válaszolták hogy

"A tanulmányi pontok számításakor, az érettségi átlagot csak a bizonyítványban szereplő eredmények alapján lehet számolni. A tanúsítványban szereplő eredmény csak az érettségi pontok számításakor vehető figyelembe, így összpontszáma helyesen került kiszámításra."

Ezek szerint az általam kiadott 25000 ft, és egy teljes év tanulás nem ér semmit, mivel azt tanúsítványba adták ide? Azon a 3 ponton múlott a felvételim az állami szakra. Valaki kérem segítsen, mert ezt nagyon igazságtalannak érzem.



2013. aug. 1. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A bizonyítványos dolog csak az érettségi átlag kiszámítására vonatkozik.


Az érettségi pontoknál a jobb eredményt (ezesetben a tanúsítványt) veszik figyelembe.


Szóval nem volt kidobott pénz.

Annyi, hogy az új szabályozás szerint az érettségi átlagot kizárólag a bizonyítványban szereplő eredményekből lehet számolni.

2013. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ugye úgy számolják a pontokat:


érettségi átlag: érettségi bizonyítványban levő 5 tárgy átlaga - tehát itt nem ér semmit a később letett érettségi, csak ami a kemény fedeles bizonyítványban van (max. 100pont)


+ tanulmányi átlag: utolsó 2 év végi eredmények (max. 100)


+ két érettségi tárgy, amit a szakhoz kérnek (max. 2 x 100) - itt számíthatják a tanúsítvány százalékait, ha az újraérettségizés során jobb eredményt értél el, mint az előzőn és feltöltötted a lapocskát a felvi rendszerébe, akkor beleszámolták


+többletpontok (max. 100)


Remélem segítettem! :)

2013. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos pont az kellet volna nekem hogy a tanulmányi eredményeknél ne a tavalyit számolják hanem valamelyik mostani emelt érettségit, amit letettem. Szerintem ez eléggé igazságtalan, mivel azon egyáltalán nem lehet változtatni akármennyit dolgozok érte, és végül is a tanúsítvány egyenrangú minden érettségi eredménnyel, akárhogy is nézzük.
2013. aug. 1. 13:05
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

"Nem fért be a bizonyítványba"-

Készíthetnének olyan forma-bizonyítványt, amibe

belefér még plusz egy-két jegy-

2013. aug. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, én is 24-e előtt pár nappal tudtam meg ezt és 1 ponttal kevesebb lett a pontszámom (a felvételim nem befolyásolta szerencsére), viszont engem is azért zavart vmennyire. Nem tartom kizártnak, hogy ez egy olyan törvény, szabály stb, amit nem szándékosan hoztak meg így. Jó volna, ha javítanának rajta, még így is, hogy engem már semmilyen formában nem érint.
2013. aug. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

ezt most találtam az oktatas.hu oldalon->

A felsőoktatási felvételi eljárás során minden érettségi vizsgaeredményt figyelembe lehet venni, függetlenül attól, hogy az érettségi bizonyítványban vagy tanúsítványban szerepel, de a pontszámítás során a jelentkező számára kedvezőbb pontszámot adó eredményből számítanak felvételi összpontszámot.

2013. aug. 1. 13:17
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]

A kormányrendelet szerint

"az érettségi vizsgabizonyítványban szereplő vizsgaeredmények közül a négy kötelező és egy szabadon választott érettségi vizsgatárgy százalékos eredménye átlagát egész számra kell kerekíteni."

2013. aug. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De ér, hiszen attól, hogy az átlagot az újjal számolják, attól még a felvételi tárgyak pontjainál az új számít.

Sajnos ez van. Ez a szabály, így számolják, akár igazságos, akár nem.

Így is tudsz javítani, csak még pár %-kal jobbra kell megírni az érettségit.

2013. aug. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Honnan csúsztál le három ponttal?

Orvosiról?

2014. jún. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem ér semmit -
2014. aug. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!