Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A kolikba mi alapján jutnak...

A kolikba mi alapján jutnak be az emberek?

Figyelt kérdés

csak mert félek, hogy szociális alapon nem jutnék be (nem gazdagok amúgy a szüleim, csak több ismerősömnek is minimálbérre vannak bejelentve a szülei, és am 100x jobban élnek mint mi, és mi olyat nem tudunk csinálni :D), de 455 ponton volt egy 331 pontos helyre, esetleg azt is beszámítják?

Pestre mennék Zalaegerszegről


2013. aug. 1. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket tudom biztosra,de lehet más is még

-szociális helyzet(ha pl. hátrányos helyzetű vagy,akkot azért jó pontot kapsz)

-felvételi pontszámod (tehát számít az,hogy hanyadiknak vettek fel)

-távolság(tehát milyen messze laksz az egyetemedtől)


:)

2013. aug. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Anno mi ilyesmik alapján bíráltuk el: mennyit keresnek a szüleid, milyen messze laksz, milyen a tanulmányi átlagod, stb... és volt egy szubjektív érték, amit arra használtunk, ha valakinél minimálbér volt beírva, de Mercedesszel járt suliba, mert volt különbség a papír és az valós élet között, akkor ezzel tudjunk kompenzálni.
2013. aug. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

szóval akkor az is beleszámít hány pontom volt felvételinél? csak mert azt olvastam, hogy nem :(

az a baj, hogy azt nem írhatom bele hogy apám alkoholista és elissza a pénzt :S úgyhogy elég nagy bajban leszek, ha nem kerülök be :S

2013. aug. 1. 18:09
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Én is most megyek koliba, a tanulmányi átlag egyáltalán nem számít bele.
2013. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nagyszerű...:S
2013. aug. 1. 18:15
 6/12 perfectdream válasza:
74%
a mi kolink ingyenes, és tuti hogy bejutsz !! :D felnőtt kolesz, ha érdekel irj privit :) Budapest 22.kerület
2013. aug. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy a többiek is írták általában (ahogy hallottam) beleszámít a szociális helyzet: mennyi az 1 főre jutó jövedelem, hátrányos helyzet. Otthontól való távolság stb.

De vannak iskolafüggetlen "magánkollégiumok is" amik jobban felszereltek, de drágábbak is. Amiről tudok h van, az az Ajtósi Dürer soron az ELTE koli mellett, Pillangó utcában a Pillangó Diákotthon, meg van egy asszem Kelenföldön.

2013. aug. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
és oda mi alapján lehet bejutni?
2013. aug. 1. 18:59
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Amennyire én tudom az Ajtósi Dürer sori és Pillangó utcainál szólsz h menni akarsz és mész :D (a Pillangónál tuti)

De itt vannak ilyen kolik nézd meg mit írnak:

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. aug. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm :))
2013. aug. 1. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!