Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki elmagyarázna pár...

Valaki elmagyarázna pár dolgot az egyetemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Gondolom úgy lesz, hogy egész nap lesznek órák persze szünetekkel, hogy pl 8-10 óra, 10-13 szünet, 13-14 óra 14-15 szünet 15-18 óra, de ez csak egy példa ezt gondolom jól tudom. Viszont azt nem tudom, hogy pl miben más az előadás, gyakorlat, szeminárium stb. Oké gondolom előadáson előadnak gyakorlaton meg kevesebben vagyunk és nekünk is tevékenykednünk kell. De pl a szeminárium? Vagy pl gyakorlaton már az első hónapokban kell valamit csinálunk ami majd a szakmánkhoz kapcsolódik? Pl biológusok békát boncolnak meg ilyenek? :D És melyek azok, ahova nem kötelező bejárni? Előadás? És akkor az az anyag honnan lesz meg? A tanár nem tartja számon ki van bent és ki nem, vagy ez tanárfüggő?

2013. aug. 3. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

A főtárgyakból általában úgy szokott lenni, h.van belőle előadás meg hozzátartozó szemninárium. Előadásból általában vizsga van (félévkor), szemináriumból gyak. jegyet szoktak adni, már ha részt vettél.

Előadáson elvileg az egész évfolyam ott van, szeminárium az meg olyan max. tizenkét fős és leőre fel kell rá iratkozni.

2013. aug. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Bocsánat, elírtam.

Szemináriumra előre fel kell iratkozni.

Általában meg van adva, hogy max. hány fő jelentkezhet rá. Szemináriumból többet is szoktak hasonló témával indítani, előadásból nem. Előadásra nálunk nem kellett külön feliratkozni. De az kötelező volt (mert ugye vizsga is van belőle)-

2013. aug. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Általában fél óra a szünet két másfél órás óra között.

Előadásnál egy 500 fős előadóban ültek 300-an, hallgatjátok a tanárt és jegyzeteltek.

Gyakorlaton (szeminárium) 20-30 ember van, közösen oldotok meg feladatokat, prezentáltok egymásnak stb., ez nyilván szaktól függ.

Előadásra nem kötelező bejárni, de ajánlott. Sokkal egyszerűbb megérteni az anyagot, ha hallod is, mintha csak valaki másnak a jegyzetét, vagy a könyvet olvasnád el. Honnan lesz meg az anyag? Vagy fent van neten, vagy egy haver jegyzetét lefénymásolod. Mivel nem kötelető bejárni előadásra, így a tanár sem tartja számon, hogy ki volt bent.

2013. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul gondolod. Vannak kint az egyetem honlapjain órarendek, legtöbb helyen igaz még az elmúlt félév órarendje, de abból látni fogod, hogy változó az órarend. Lesz olyan napod hogy tényleg egész napos elfoglaltságod van, és lesz olyan amikor két órád van összesen. Az egyetemi órák 1,5 órásak általában, tehát duplája mint középiskolában.

Előadás: igen ez általában egy nagyobb előadóban zajlik, elméleti oktatás, a szóban is benne van hogy előadnak neked elméleti tananyagot. Egyetemenként, de inkább tanárokként is változik, azt lehet mondani hogy ide nem kötelező bejárni, nem ellenőrzi senki a jelenlétedet, végső soron felnőtt vagy a te érdeked hogy végighallgasd, könnyebb lesz tanulni vizsgára ha hallottad az előadást. Honnan fogod tudni ha nem jársz be? Könyvből, vagy szaktársad jegyzetéből, ha ő ott volt az előadáson és odaadja neked amit jegyzetelt. Tantárgy függő ez is, van olyan tárgy ami jól tanulható könyvből és nem jár be az ember rá, van olyan ami csak könyvből magyarázat nélkül nehezen érthető, oda igyekszik bejárni az ember.(persze akkor ha olyan tanárod van aki nem ír katalógust és ezáltal van választási lehetőséged)

Gyakorlat és szeminárium fogalma:

Ezekre kötelező bejárni, limitált a hiányzás, még betegség miatt is, tehát akármilyen okból bizonyos mennyiséget hiányoztál akkor nem írják alá a félévedet, azaz ismételned kell a tárgyat.

Ezek kisebb általában 12-15 fős foglalkozások.

Szakonként változik hogy minek hívják, van ahol gyakorlatnak van ahol szemináriumnak.

Általában ahol valamit kísérleteznek, laboratórium, informatika terem..stb ott inkább hívják gyakorlatnak. Ott ahol nem ilyen jellegű a szak inkább hívják szemináriumnak. De ez sem tuti felosztás a részemről, mert pl. jogon nálunk gyakorlatnak hívják, és nyilván nem kell hozzá semmilyen felszerelés, csak jogeseteket oldunk meg. Annyi a lényeg hogy ugyanazt takarja a két fogalom, valamilyen gyakorlatban alkalmazható módon próbál tudást adni, vagy kipróbálni az előadáson elhangzott ismeretek gyakorlati alkalmazását.

2013. aug. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, de főként a negyediknek, nagyon érthetően és terjedelmesen megfogalmaztad :)
2013. aug. 3. 11:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Hivatalosan mindkettőre kötelező bejárni. Nálunk 3 hiányzás lehetséges, 3 után a tanár már megtagadhatja, hogy jegyet adjon a félévre, előadásnál is. Az más kérdés, hogy a dolog tanárfüggő, mert van olyan tanár, aki egyáltalán nem nézi, hogy ki van bent, de olyan is van, aki minden órán katalógust irat és nézi a hiányzásokat, aztán ha több van, mint kéne, akkor nem enged vizsgázni. Gyakorlatnál viszont szokta nézni mindenki, hogy bejársz-e. Mint írták, az előadáson ülsz, hallgatsz és jegyzetelsz, gyakorlaton (ami nálunk ugyanaz, mint a szeminárium) kisebb csoportban (10-15 fős) vagytok és sokszor a hallgatóknak kell feladatokat cisnálni, pl. kiselőadást tartani, szemináriumi dolgozatot beadni. Aztán ezek alapján a félév végén ad egy jegyet a tanár.
2013. aug. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hova fogsz járni?
2013. aug. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!