Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok az SZTE Gépészmé...

Mit gondoltok az SZTE Gépészmérnöki szakáról?

Figyelt kérdés
Érdekel ez a szak, de nem tudom melyik egyetemet válasszam, mert gondolom a pesti jobb, de szeged meg közelebb van a lakhelyemhez. Szóval, mit gondoltok, érdemes Szegedre menni, vagy inkább Pestet válasszam?

2013. aug. 5. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
BME
2013. aug. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is feltettem egy hasonló kérdést, igaz nem sok választ kaptam rá, de a 2. válaszoló igen hasznos linkeket adott.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

2013. aug. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
A "2. válaszoló vagyok". A nagyobb, régebbi mérnökképző intézmények(az általam linkelt felmérések közül az első 4-5. helyezett kb) közül mindegyik jó választás, de leginkább azt jó figyelembe venni, hogy hol szeretnél majd elhelyezkedni. Például, ha Bp. érdekel, akkor nyilván a BME vagy Óbudait érdemes megcélozni, ha járműipar érdekel akkor meg Nyugat-Mo. Győr célszerűbb, hogyha meg más régió akkor ottani intézményt célszerűbb, mert az egyetemi/fősulis évek alatt kiépített kapcsolatrendszert, ismeretséget ott tudod a legjobban hasznosítani, illetve ha ott végzel a közelben akkor biztosan elismerik a diplomádat, plusz az ipar a helyi intézményekkel van a legszorosabb kapcsolatban általában. Ezek a leglényegesebb szempontok meg persze az, hogy azért ne noname műszaki képzőintézményt válassz, erre meg jó tájékozódást nyújt amiket linkeltem. Amúgy hosszútávon itthon Bp.-én és Nyugat-Mo.-n érdemes gondolkozni, ha könnyebben és jobb munkahelyet akarsz majd szerezni.
2013. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egy éven vagyok túl a szegedi gépészmérnöki szakon, sajnos összehasonlítani nem tudom másik egyetemével, de elégedett vagyok a tanárokkal, a tananyagot teljes egészében leadják, biztosítanak jegyzetet, könyvet. Általában tudjuk hogy mit fognak számon kérni, így könnyebb rá a felkészülés. Néhány tantárgynál volt hogy ppt-ből kellett tanulnunk, vagy meglepetésként értek a vizsga kérdések, de ez utóbbi sem a szakmai tárgyaknál fordult elő. Segítenek a szakmai gyakorlat keresésben is.
2013. aug. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek. :)
2013. aug. 13. 23:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! BME BESZARSZ MIRE ELVÉGZED!!! :DD

Én Kecskeméten tanulok a Gamfon! Blokktársam is ugyan így volt ,mint te de Szegedre ,azért nem akart menni ,mert még most indult a képzés először mármint gépészmérnöki szak. Tesóm éjjel nappal tanult a BME-n és úgy ment át a vizsgákon. Semmi élete nem volt pedig őőő nagyon penge volt mindenből. Visszatérve a blokktársamra végén Kecskemétre jött és nem bánta meg kb. 50 percre van vonattal Szeged kocsival meg még annyi se. Néhány szót szeretnék szólni a Gamfról:

Jelenleg több cég csatlakozott mind a gépészmérnöki,járműmérnöki és műszaki menedzser szakhoz.Ezek a duális képzések. Erről azt kell tudni ,hogy amiért tanulsz itt a Gamfon azért neked fizetnek minimálbért. Ez azt hiszem 5 hónap elmélet 5 hónap gyakorlat a cégnél amelyiket választod pl:Mercedesz . Ha sikeresen elvégezted az iskolát akkor egyből felvesznek. Tavaly kezdték el ezeket a duális képzéseket egyre több cég csatlakozik. Belinkelek egy oldalt nézd meg a cégeket:

[link]

2013. aug. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Elgondolkodtató. :)
2013. aug. 20. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!