Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol jobb az informatika...

Hol jobb az informatika oktatás: BME-n vagy ELTE-n?

Figyelt kérdés

2013. aug. 6. 06:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy h proginfora v mérnökinfora akarsz e menni.
2013. aug. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Színvonalra teljesen hasonlóak szerintem, csak mindkét helyen más dolgokat tanítanak valamennyire. Ha a két szak között akarsz dönteni, akkor nézz mintatanterveket, az segíthet.
2013. aug. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Csala Tamás válasza:
Én mérnökinfós vagyok, de mindkét tesóm proginfes volt (vagyis az idősebbik még progmatos). Tapasztalataim alapján én a BME-t ajánlanám, kevesebb a matek (mondjuk még így is a kreditek harmada matekos tárgy) viszont sokkal használhatóbb programozás tudást ad. Meg a légkör is valamivel jobb, mármint mindkét tesóm utálta az ELTE-t én meg szeretek BME-s lenni :)
2013. aug. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség h komolyabb programozó tudást ad. Eleve mérnökinfón van fizika plusz közgés tárgyak. Proginfón több a programozás.
2013. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sidel ***** válasza:

Az előttem hozzászólóhoz:

Miért, proginfón mennyit programoztok?


Amit én tudok, hogy mérnökinfo BME-n 7 félév. Már az első félévben programozunk (C nyelven), a másodikban jön a C++, aztán a JAVA és így tovább.

A fizika az a második és harmadik félévben van. Aztán még egy kis elektronika.

A matek szerintem egyáltalán nem sok és nem is vészes, ha fakultáltál belőle gimin, akkor az első félév sima ügy.


De igazából te tudod, hogy a mérnökinfo vagy a programtervező informatikus (ez van az ELTE-n, vagy a gazdasági?) akarsz e lenni. Egy éve én is ezen gondolkoztam, de nálam győzött az, hogy többre tartom a BME-t, mint az ELTE-t és igazából egyáltalán nem bántam meg a döntést.

2013. aug. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!