Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Írnátok véleményt gimnáziumokr...

Írnátok véleményt gimnáziumokról Kőbánya, Kispest és Zugló térségben? Esetleg a Ceglédi Kossuth Lajos Gimnáziumról?

Figyelt kérdés

2013. aug. 13. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Én ceglédi vagyok, szóval csak a Kossuthról tudok véleményt. :)

Most leszek 9.-es. Jó suli,a tipikus kisvárosi. Bekerülni idén nem volt nehéz.. még egy gyengébb 4-es is bejutott (ugye kevesebb gyerek született 98-ban, mint 90-ben). Jó programjai vannak, legendás a leánykara (bár én nem lennék énekkaros, mert hosszúak a próbák), meg szoktak a gimisek kimenni/fogadni belga diákokat is, ha jól tudom. :) Ha Ceglédhez laksz közelebb, akkor menj Ceglédre. Otthonos, nem lesz megkeserítve az életed a sok tanulással, mint mondjuk egy "hú-de-speckó" suliban. Én is mehettem volna kéttannyelvűbe, de beláttam, hogy sokkal jobb és egyszerűbb maradni. :) UI: egyik (volt) osztálytársam a Károlyi Spanyol-Magyar Kéttannyelvűjébe jelentkezett a felvételinél, ha jól tudom.

2013. aug. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ,jfőként Cegléd felé húzok.Mellesleg albertirsai vagyok,tehát tényleg praktikus lenne.Az éneklés pegdig tőlem is távol áll :-)
2013. aug. 18. 20:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kőbányai Szent László Gimnázium:

Kelet-Pest legjobb középiskolája a Karinthy Frigyes Gimnázium mellett. Minden adott ahhoz, hogy az ember szeressen ide járni: változatos közösség, sokféle program, sokféle tanulási lehetőség, megannyi választható idegennyelv, fakultáció, diákcserék, osztálykirándulások az ország négy részébe... :)

2013. szept. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) És nagyon nehéz oda bekerülni?Erős kitűnő voltam eddig végig,de parázok a felvételitől :/ :(
2013. szept. 5. 18:53
 5/10 anonim ***** válasza:
a ceglédi vagyok. :D Ne félj. :) Én is hogy paráztam és nem kellett. Biztos felfognak odavenni, amit elsőnek jelölsz. Tavaly is felvették a gyerekek 3/4-ét, ahova elsőnek jelentkeztek. :D
2013. szept. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! :) Én Teleki Blankába járok. Most vagyok 9.-es.Nagyon tetszik. Jó és erős tanárokkal futottam össze eddig. A hangulat és a közösség is jó. Mindenki megtalálja azt amiért idejött. Azt mondom,érdemes ide jönni.
2013. szept. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Én is a Teleki Blankába járok, szintén kilencedikes vagyok.

Angol-nyelvielőkészítő szakról tudok mesélni.

Én imádom. És nem túlzok.

Összesen hét tantárgyunk van (matek, nyelvtan, tesi, angol, második nyelv [francia, olasz, német], infó, ofő), alig kapunk leckét, ha mégis, akkor se sokat, a tanárokból kifogtam a legjobbakat. Nem csak tanítás szempontjából, de nagyon jó fejek is. Mondjuk a tesi tanárral mindenkinek van valami baja, de elviselhető.

Sok program van, én Gyömrőről járok be, nem sokallom. Egy óra a bejárás, de az is bulis, mert sokan jönnek afelől is. :)

Remélem segítettem.

2013. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Én is bejárós lennék,bár nem Gyömrő felől:-)

2013. nov. 19. 16:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ne haragudj, csak most néztem vissza a kérdést, én írtam a Szent László Gimnáziumról.

Nagyon szuper, hogy eddig kitűnő voltál, ez már arra enged következtetni, hogy nem káposztalé van a fejedben. :)

A Lászlóban nagyobb hangsúlyt kap a központi felvételi eredménye, így az jól sikerül (tagozattól függően változó, hogy mi számít jónak, de általában 70 pont felett), akkor nyert ügyed van. :)

Én már negyedik éve koptatom a László padjait, s nem bántam meg, hogy annak idején ide jelentkeztem. :)

Szeretem a tanárok jelentős részét, szeretem az osztályomat, a sok-sok programot (gólyabál, kampány, UNESCO-gála, Lászlós Nap és Hét, kerti party), a sok-sok lehetőséget (pl. nyelvtanulás terén), valamint az iskola csodálatosan szép épületét is. :)

2013. dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod :)

A Lászlót jelölöm elsőnek.

2013. dec. 30. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!