Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit nézzek át, hogy megtudjam,...

Mit nézzek át, hogy megtudjam, hogy engem felvennének-e a Pécsi Tudományegyetem pszichológia szakára?

Figyelt kérdés

Jelenleg 12.-es vagyok középiskolában informatika szakon. Nem akarok infós maradni, mert a pszichológia érdekel. Pszichológus szeretnék lenni. Már utánanéztem, 3 év alapképzés, utána mesterképzés. Ezeket szeretném megcsinálni.


Hogyan tudom meg azt hogy felvennének-e engem? A tanulmányi átlag? Vagy csak az érettségi eredmények? Ebben a tanévben fogok érettségizni, melyik tárgyat válasszam?


Bocsi a temérdek kérdésért, a válaszokat előre is köszönöm :)


2009. okt. 27. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Pszichológiára tulképp magyar, matek, töri, idegen nyelv biológia ötösből kell kettőt választanod. Ált. a duplázós módszerrel több jön ki, tehát mindkét érettségidet írd meg 90% fölöttire, plusz az egyikből emelt szintet tegyél, meg nem árt egy nyelvvizsga sem, mert elég magas a ponthatár pszichóra.


Amúgy szomorú, hogy végzős is vagy és nem tudod ezt, persze nem a Te hibád, de egyáltalán nem tájékoztatják a sulikban a gyerekeket ezekről.

2009. okt. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!


A magyar, töri, idegennyelv alapból is érettségi tárgy. Hogy érted azt hogy azokból válasszak? A biológiával úgy vagyok hogy azt csak 9.-ben meg 10.-ben tanultam. Tavaly és idén nem, így abból nemtudom hogyan érettségizhetnék.

2009. okt. 27. 22:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Neked nem kell választanod, mert a legjobb esetet számolják ki, de kettőre ezek közül amiből úgy érzed, hogy jó vagy nagyon nagyon gyúrj rá
2009. okt. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát a középiskolai oktatás szégyene, h ezt nem képesek elmondani a diákoknak. Ezek szerint a mi iskolánk még jónak számított, mert én már annyiszor hallottam a pontszámítást, h már untam:D

Tehát: Pszichológiára a következők a felvételi tárgyak: magyar, matek, töri, biológia, idegen nyelv. Ezek közül kettőből kell lennie érettségi eredményednek (ezt jelenti az, h kettőt kell választanod).

Pontszámítás: kétféleképpen lehetséges:

1. magyar, matek, töri, idegen nyelv, választott tárgy 11 és 12. év végi eredménye szorozva kettővel (maximum 100 pont) + 5 tárgy (magyar, matek, töri, idegen nyelv, választott) érettségi eredményének %-os átlaga (max 100 pont) + két felvételi tárgy (azok közül a tárgyak közül kettő, ami pszichonál felvételi tárgy) érettségi eredményének a %a (max 200 pont) + pluszpontok

2. két felvételi tárgy %os érettségi eredménye szorozva kettővel (max 400 pont) + pluszpontok

pluszpontok: középfokú nyelvvizsga 35 pont, felsőfokú 50 pont, emelt szintű érettségi 40 pont, oktv eredményért helyezéstől függően, hátrányos helyzet után is lehet kapni...

Mivel elég magasak a ponthatárok pszichológiára, vszínáleg szükséged lesz legalább egy emelt érettségire, és legalább egy középfokú nyelvvizsgára (ha másból nem tudsz pluszpontot szerezni).

Az előző évek ponthatárait és a pontszámítást megtalálod felvi.hu-n.


Még néhány jó tanács: Pszichón elég keményen kérik a bioszt, és állítólag aki nem érettségizett belőle, eléggé megszenved vele. Szóval ha van rá módod, abból érettségizz, vagy legalább legyél képben bioszból.

Másik dolog: a pszichó nyelve az angol, anélkül kb semmire nem mész. Csomó szaknyelvű cikket kell olvasni, amik nem biztos h megjelentek magyarul, de ha nem érted, vszínűleg senkit nem fog érdekelni:D

Szóval nem árt, ha a nyelvvizsgát angolból szerzed:)


Remélem tudtam segíteni, ha kérdésed van írj nyugodtan itt, vagy küld egy e-mailt:)

2009. okt. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

jajj köszönöm a válaszokat, mind hasznos :D nálunk sajnos nem nagyon magyarázzák ezt a pontszámításos dolgot, de köszönöm hogy megírtad, így már értem.

Szeretem a biológiát, de azt csak 9.-ben meg 10.-ben tanultam, és mostmár november lesz pár nap mulva. Hogyan tudnák felkészülni bioszból az érettsgire, mert akkor nem infóból érettségiznék hanem bioszból. Egyébként 9-ben és 10-ben szerettem, szín 5-ös voltam belőle. Az angollal sincs bajom, tudok angolul, nemsokára középfokú nyelvvizsga :D


Azt nem tudom hogy miből érettségizzek emelten. A matek az ki van zárva, azt nem szeretem. Melyikből a legkönyebb az emelt érettségi?

2009. okt. 27. 23:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Kinek mi a legkönnyebb:) Én bioszból emelteztem és szerencsére elég jól sikerült, pedig állítólag nem könnyű...:)

Ha tudsz, esetleg bioszból felkereshetnél egy különtanárt, aki foglalkozik veled, vagy ha erre nincs lehetőséged, szerezz be néhány jó tankönyvet, amivel fel tudsz készülni. Ha még sem sikerül, akkor még így is ott a többi tárgy:D

De ez az emelt dolog nehéz kérdés:S A matekot ugye nem szereted, a töri és a magyar sztem nagyon szubjektív...lehet tök jól megoldod az érettségi első részét, de az esszéket meg lehúzza a javító...kb abba köt bele amibe akar:S

A nyelv azért sztem nehezebb, mint egy középfokú...

A bioszra meg ennyi idő alatt emelt szinten nagyon nehéz lenne felkészülni:S

Azt tudom esetleg javasolni, h nézz fel az okm honlapjára és tölts le néhányat az előző évi érettségikből. Nézd meg melyiket tudod a legkönnyebben megoldani:)

2009. okt. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ha lesz nyelvvizsgád, akkor nyelvből ne emeltezz, mert ugye akkor megvan abból a plusz pontod.

Bár én nem reálos vagyok, így a biosz emelt nekem kb. olyan lenne, mint a japán érettségi:D

Szerintem emeltből a töri legkönnyebb, én nem voltam faktos, mégis 75%-ra írtam meg, mert ott igazából a tárgyi tudást kérdezik, nem pedig ez a ki, hogyan tud forrást olvasni című, persze azért ott is előfordul az ilyen

2009. okt. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!