Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeptembertől új középiskolába...

Szeptembertől új középiskolába megyek, (11-be) ahol kollégista leszek, és ebben a tanévben leszek 18. Aki elmúlt 18, az miylen előnyökkel jár a kollégiumban? Mi az a mit muszáj/nem lehet/nem célszerű vinni? Laptopot megengedik?

Figyelt kérdés
2008. jún. 30. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazában véve ezeket a kérdéseket ott a kollégiumban kéne feltenned. Mert ahány annyiféle házirend. Nem hiszem pl ,hogy a megadott időnél tovább maradhatnál kint mint a többiek, csak mert 18 elmúltál. Mig fősulira jártam volt két évfolyamtársam ( akik 20-21 évesek voltak)akik középsulis koliban laktak. rájuk is ugyan úgy vonatkozott a házirend és pl buliba csak engedéllyel mehettek ők is.
2008. jún. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A középiskolás koleszoknak elég szigorú a házirendük. Én fősulis koleszban lakom, de a barátnőm középsulisban... és hát eléggé meglepődtem az ő házirendjükön. Hiába, hogy elmúltál 18, este 10-11-re vissza kell menni a koleszbe, mindig be kell jelenteni, hogy elmész valahova, van kötelező tanulási idő. Buliba engedéllyel mehet, de ha nem ér vissza 11-re, akkor csak reggel 6-kor engedik be (és ki az, aki egy órát marad csak egy jó buliban?) A laptopot szerintem viheted, és ha szerencséd van, akkor lesz wifi is a koliban. De minden koli más, szerintem kérj egy házirendet a sulitól vagy próbálj olyannal beszélni, aki abban a koleszban lakik.
2008. jún. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az elonyokot altalaban nem eletkorhoz, hanem vegzettseghez kotik. Nalunk az erettsegizetteknek sokkal szabadabb a programjuk es a lehetosegeik - ez nem fugg attol, hogy hany evesek. Laptopot sajat felelossegre be lehet vinni akar hova.
2009. márc. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A mi sulinkban megengedik a laptopot.(Református Gimiben)
2019. jan. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!