Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolciak! Zrínyi Ilona/Herma...

Miskolciak! Zrínyi Ilona/Hermann Ottó/Fényi Gyula/Földes Ferenc/Avasi gimnázium közül melyik?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánlanátok?Válaszotokat köszönöm!
2013. aug. 17. 22:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
44%

A Herman a város legerősebb sulija, országos szinten is nagyon jó helyen van, a többi, amit említettél sehol nincs, ahogy azt előttem is említették.:) A Zrínyi pár éve nekem a nyílt napon nagyon nem jött be, nem tudom, miért. A Herman nagyon király gimi, oktatás, felszereltség, szerintem minden magas szinten van. A Jezsuitáról (Fényi Gyula) azt tudom mondani, hogy egy erős vallási (vagy milyen:D) gimnázium. Azt hiszem, a városban a legerősebb hittanos. A Földesben reál szakok vannak, én ezért is nem odamentem, mert nem jön be a matek, biosz, fizika és kémia sem. Erre nagyon rámennek, valószínűleg akkor megy is a diákoknak. Az Avasi is egész jó gimi, de nekem az a tapasztalatom, hogy azok mennek oda, akiket nem vesznek fel a Hermanba.:) (Persze vannak olyanok is, akikhez az van közelebb, vagy első évtől rámennének a franciára/németre/törire.) A kéttan szerintem egyértelműen a Hermanban nehezebb.

A Te döntésed, és 'ízlésed', hogy melyiket választod, reálos vagy, vagy humán, ez csak a saját véleményem és tapasztalataim.:)

(Elnézést az esetleges szóismétlésekért, vagy helyesírási hibákért.:DDD)

2013. szept. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
én is földesista vagyok és itt igazából mindent nyomnak. legfőképp: magyar matek tesi nyelvek
2013. okt. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm,sokat segítettetek! Mindenkinek megy a zöld kéz!
2013. okt. 27. 21:27
 14/22 anonim ***** válasza:
Hova mentél végül? :)
2014. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Még sehova,6.-ban tettem fel a kérdést,mert akkor kezdtek el ezek az iskolák érdekelni,és jól szerettem volna/szeretnék választani.Csak most leszek 8.-os:)
2014. júl. 15. 21:00
 16/22 anonim ***** válasza:
38%
Csak a jezsut ne....
2014. aug. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
92%
Nyugodtan menj a Jezsuba, ismerek oda járókat, szeretnek oda járni és még mindig jobb a zrinyi haladó angoljánál(A zrinyi szerintem szaar ), és lehet hittanban erős de biztos nem fognak a wc-ben +b*aszni mint az ismerősömet a Kossuth ban.Sajnos az is az Avason van és veszélyes környék, este ne mászkálj arra, ezért nem ajánlom az avasit sem és a nyelv lehet jó de elég sok ... jár oda a es akkor már a Jezsu erősebb.Hermanba akkor vesznek fel ha a központid minimum 70, tapasztaladbol mondom de különben jó , én is oda akartam menni de többen mondták hogy nem nekem való, túl finomlelkű vagyok. A volt magyar tanáromnak oda járt a lánya és spanyololszágba mentek osztálykirándulásra, hát igen az ő lánya nem ment , nem volt elég pénzük.Erős iskola, de van aki bírja. Hallottam a volt fizika tanáromtól olyat is ,hogy azért vitték el a Hermanból a lányát mert kicsúfolták a hite miatt. A Földes.. huha , erős iskola , főleg matek/fizika, az angol felvételi ott allitólag nagyon gyenge , több mint a felén magyarul beszéltel (állítólag), viszon ott is kell legalább 66 pont központi. Na meg nem árt reál tantárgyakból jónak lenni. A Felvételinél majd sok sikert!
2015. márc. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
71%
Jezsuba járok. Akik azt mondják oda ne, azok miért mondják azt? Mert indokot nem mondanak... Mi az, hogy oda szentek járnak? Attól még, hogy egyházi fenntartású, nem kell félni. 2 hittanunk van egy héten és nem durva. Igen, vannak lelki napok az ünnepek előtt, ilyenkor az osztály kis csoportokra van bontva, és 12-esek vannak velünk. És jól érezzük magunkat, ráadásul hétköznap van. Gyere hozzánk nyugodtan! (igen, erős suli, de túléled, és igen jó fejek a tanárok)
2015. márc. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Földes
2015. márc. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,de már túl vagyok a felvételin és a sorrend beíráson:)

Mindenkinek megy a zöld!

2015. márc. 24. 22:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!