Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor jövőre kell hogy...

Most akkor jövőre kell hogy érettségizzek egy természettudományos tárgyból?

Figyelt kérdés

Idén lerettsegiztem fel is vettek , de az volt a tervem h jövőre beadom a jelentkezesemet egy másik egyetemre es párhuzamosan csonaltam volna a kettőt . Csak ugye bevezetik azt a törvényt h 2014 tol kötelező egy term tudományos tantárgyból is érettségizni . Akkor most nekem. Külön le kell érettségizni es csak utána adhatok be a jelentkezesemet ?

bocs ha zavaros :) koszi !!!!



2013. aug. 18. 00:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
Amennyiben 2014-től kötelező természettudományi tárgyból érettségizni, úgy igen, Neked is le kell érettségizned.
2013. aug. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell újra érettségizned, hiszen már megvan az érettségid (érettségi bizonyítványod).

Az első válaszoló hülyeséget ír.

2013. aug. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Kezdjük ott, hogy nem kell kötelezően az 5. tantárgyadnak természettudományos tantárgynak lennie. Csak akarták bevezetni, de nem szavazták meg.
2013. aug. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Akár megszavazták, akár nem, neked biztos, hogy nem kell már újraérettségizni, ha már egyszer megvan az érettségi bizonyítványod.
2013. aug. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De jo h ezt mondjátok :)))))) köszönöm !!!!!!' Megy a pozitív értékelés mindenkinek
2013. aug. 18. 01:05
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
a hozott pontszámnál kell egy termtud tárgyat figyelembe venni, a köt érettségit nem vezették be.
2013. aug. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

nem szavazták meg

és nem kell újraérettségizned

csak felhívom a figyelmet,de biztos tudod,hogy akkor duplán fognak fogyni az állami éveid,ha ha párhuzamosan jársz két egyetemre.


:)

2013. aug. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%
Nem vezetik be ahogy tudom, DE azért hülyeséget ne állítsunk. Ha bevezetnék és ha akarna jelentkezni akkor igenis a kérdezönek le kéne tenni a következö tanévben 1 természettudományos tárgyból az érettségit, mert csak így felelne meg a követelményeknek.
2013. aug. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Először is nem vezetnek be semmi ilyen törvényt.

Másodszor az érettségi tárgyakat nem is törvény szabályozza, hanem kormányrendelet.

Harmadszor pedig az érettségi örök életre szól és mindig érvényes.

Az viszont előfordulhat, hogy a kiválasztott szakon megkövetelnek valamilyen tárgyból tett érettségit, és akkor azt le kell tenni, ha pont oda akarsz felvételizni.

2013. aug. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

Első vagyok. Egy szóval nem írtam, hogy minden tárgyból újra kell érettségizni. Annyit írtam, hogy AMENNYIBEN bevezették, úgy újra kell érettségizni (egy természettudományi tárgyból). Az, hogy félreérthető volt, még nem kéne "lehülyeségeketbeszél"-ezni. Köszi!


De mint kiderült, nincs is ilyen törvénymódosítás, úgyhogy felesleges az egész.

2013. aug. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!