Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME gépészmérnöki karra...

BME gépészmérnöki karra járók! Van-e olyan szakirány amivel végzés után az autóiparban lehet elhelyezkedni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
16 vagyok, lány, a 11. osztályt kezdem szeptembertől, és mostanára sikerült eldöntenem mi is szeretnék lenni "ha nagy leszek". Az lenne a kérdésem, hogy milyen tantárgyak vannak, a rajz mennyire fontos és 2015-ben mennyire lesz szerintetek nehéz bekerülni? Kis korom óta minden érdekel ami az autókhoz, főleg a versenyautókhoz kapcsolódik. Mechanika, aerodinamika, motorfejlesztés... Matekból emeltezni fogok majd valószínűleg, fizikából középszinten szeretnék érettségizni. Angolból 10-ben leérettségiztem, megvan a középfokúm, németből is meg lesz negyedikre a nyelvvizsga remélem. Előre is köszönöm a válaszokat.

2013. aug. 20. 22:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

www.bme.gpk.hu

itt nézz körül, fent vannak a tárgyak is, egy rövid leírással és még sok minden más

talán az épületgépész kivételével mindegyikkel el lehet helyezkedni, csak más-más feladatod lesz

2013. aug. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszi. Szoktam nézni ezt az oldalt is elég gyakran. A rajz fontossága érdekelne még, hogy abból érdemes-e eljárnom majd valamilyen felkészítőre, mert egy alap gimibe járok, ahol szeptembertől már nem is lesz ilyen tantárgyam.
2013. aug. 21. 20:41
 3/27 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem inkább BME-KSK-járműmérnök
2013. aug. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
KSK-n tudom, hogy a rajzot azért meg lehet csinálni 0 kézügyességgel is (házikat meg, ha nagyon nem megy, majd átüvegezed, ez bevett szokás), nem ez a dolgok alapja, ma már inkább tervező progikat kell vágni, ha érvényesülni akarsz.
2013. aug. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Járműmérnökire gondoltam igazából először, csak aztán sokan azt mondták, hogy azzal nem lehet annyira jól elhelyezkedni. Ezért tértem át most inkább a gépészmérnökire, mert tudom, hogy ott nyilván kevesebb a gépjárművekkel kapcsolatos oktatás, de lehet jobban megérné.

A rajz meg igazából megy, műszaki rajzból is mindig jó voltam mert tanultam, de azért az az egyetemhez képest semmi volt gondolom én. De ha nem túl vészes akkor ez nem lesz befolyásoló tényező.

2013. aug. 22. 15:44
 6/27 anonim ***** válasza:

Szia! Ígéretes jövő előtt állsz ha ennyire penge vagy nyelvekből. Én Kecskemétre járok a Gamfra. Elolvastam amit írtál és ha annyira szeretnél autókkal foglalkozni szerintem nem a BME-re kéne menned. Kecskeméten van a Mercedes Gyár. Szóval jelenleg több cég csatlakozott mind a gépészmérnöki,járműmérnöki és műszaki menedzser szakhoz.Ezek a duális képzések. Erről azt kell tudni ,hogy amiért tanulsz itt a Gamfon azért neked fizetnek minimálbért. Ez azt hiszem 5 hónap elmélet 5 hónap gyakorlat a cégnél ahova szeretnél menni.Mercedesnél is vannak gyakorlatok és ha ennyire penge vagy bekerülhetsz oda. Ha sikeresen elvégezted az iskolát akkor egyből felvesznek. Tavaly kezdték el ezeket a duális képzéseket egyre több cég csatlakozik. Belinkelek egy oldalt nézd meg a cégeket ha szeretnéd:

[link]

2013. aug. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Nem megkönnyebbülés, hogy jól mennek a nyelvek, mert fontosak persze, de jobban félek a matektól. Bár abból is megcsináltam volna 11-ben a középszintűt a biztonság kedvéért, de a kormány ezzel is keresztbe tett.

Erről még nem is hallottam, hogy Kecskeméten ilyen is van. Igazából, a "tervem" az jelenleg, hogy elvégezném az egyetemet, BSC-t, MSC-t, aztán 1-2 évig itt dolgoznék, hogyha a jelenlegi törvény kötelezi rá az államilag támogatottakat, hogy itt maradjanak. Aztán ha vissza tudnám fizetni a tandíjat kimennék külföldre, valószínűleg Németországba. Szeretnék olyan szintre fejlődni a versenyautók terén, hogy akár kisebb bajnokságokba bekerüljek mérnöknek, mert szerencsére volt már ilyen ismerősöm akinek kemény munkával sikerült ezt elérnie. Igazság szerint most kezdtem el nagyon beleásni magam a témába, ezért nem tudok még túl sok mindent a továbbtanulási lehetőségekkel kapcsolatban. Ez a főiskola tulajdonképpen milyen minősítést ad? Elfogadják mindenhol, vagy csak azokon a helyeken, amelyek támogatják ezt a dolgot? Egyébként a győri Audit céloztam volna meg először egyetem után, mert azokat az autókat csodálom a legjobban a megvásárolható ár kategóriában. Utána pedig a Mercedesek következnek a sorban. :)

2013. aug. 22. 22:43
 8/27 anonim ***** válasza:

Kecskeméten diplomát kapsz BSC. Nem tudom ,hogy van-e mesterképzés. Én is Németországba szeretnék elhelyezkedni azért jöttem ide Kecskemétre. Én tavaly kezdtem nagyon jó suli jó a közlekedés tisztább a levegő mint Pesten. Annyival jobb ez a suli ,hogy gyakorlatiasabb nem úgy mint a BME-n ott minden elméletre alapul szinte ,szerintem itt van esélyed benn maradni tesóm a BME-n tanult és éjjel nappal seggelt úgy ment át jó hozzá teszem őőő nagyon okos csajszi. Sok ember van itt aki kiesett a BME-ről ,mert annyira nehéz volt ez még annyira nem is nagy baj de most már ki kell fizetni a tandíjat ha aláírod a szerződést. Már mint amennyit oda jártál félévenként annyit kell kifizetni.

A másik meg ha kimész egyből dolgozni 2-3 hónap alatt megkeresel annyit ,hogy kitudd fizetni a diplomád és nem lesz röghöz kötés Magyarországon. Elég fejlett a Főiskola a Mercedes sok pénzzel támogatja, most épült egy külön szárny a Mercis járműsöknek. 2013-as gépekkel dolgozunk. Én műanyag iparba felé fogok szakosodni meg vannak itt hozzá az eszközök. Audi se rossz de arról nem tok semmit. Remélem tudtam segíteni ha kérdésed van írj. :D Bár még mire oda kerülsz sok víz lefolyik a Dunán.

2013. aug. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Hallottam én is a BME-ről persze, meg gondolom is, hogy ott azért nem egyszerű benn maradni. De köszönöm szépen ezt az infot, azért megfontolom mindenképp mert ez most nagyon jónak tűnik. :) És igen, két év alatt még sok minden változhat, de azon legalább nem kell gondolkodnom, hogy miből emeltezzek, mert a matek bármelyik egyetemet választom a végén, kelleni fog. :) Még az lenne most így hirtelen a kérdésem, hogy a ponthatár idén mennyi volt oda?
2013. aug. 22. 23:07
 10/27 anonim ***** válasza:

242 pont volt de azért ,mert bővítették a helyeket 8000 fővel elvették a gazdasági helyektől de mindenhol ennyi volt... Miskolcon,Gödöllőn,Kecskeméten,Óbudain....

Tesóm is ide fog jönni ő is 16 éves.

2013. aug. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!