Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik villamosmérnöki MSC...

Melyik villamosmérnöki MSC szakirányt válasszam?

Figyelt kérdés
Következő félévben végzek az alapképzéssel és utána jelentkezni fogok a BME villamosmérnöki mesterképzésére. Már utánajártam, hogy milyen szakirányokat lehet választani, és ezek közül az Újgenerációs hálózatok, Mikro- és nanoelektronika, valamint a Beágyazott információs rendszerek szakirány érdekelne. Melyiket érdemes választani elhelyezkedés, fizetés, gyakornoki lehetőség szempontjából? Milyenek a tanárok? stb. Nem a BME-n végzem a BSC-t, ezért minden infora kíváncsi vagyok.

2013. aug. 21. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt le vannak írva, hogy milyen tárgyak lesznek. [link]


Érdekes,hogy ezt a három szakirányt nézted ki, mert ez három eléggé különböző szakirány. Nagyjából 4 főbb csoport van. A beágyas szakirányok, a távközlősek, a mikroelektronika és a villamosenergetika. Na most te ebből 3mat is írtál. Így kb 9 szakirány esik bele ebbe. Azt neked kell eldönteni, hogy mi érdekel.


A beágyas szakirányok legnagyobb felvevő ipara itthon az autóipar és talán még az orvosi elektronika. Meg ezen kívül végtelen féle másik dolog. Itt lehet mindenféle eszközöket tervezni vagy programozni, amiben van valamilyen mikrovezérlő(esetleg fpga, plc).

Ide ugye 3 szakirány tartozik. Sok egyezés van De vannak olyanok is amik csak az egyiken vannak. Erről tudnék sokat írni.


A többi szakirányhoz annyira nem értek.

Mikroelektronikán IC-kkel foglalkoznak(áramköri tervezés, stb) és gyártástechnológiai vagy minőségellenőrzési dolgokkal (utóbbi kettő főleg elektronikai technológián van). Itt egész hardkór fizikai témák előfordulhatnak.


A távközlésesek meg ugye főleg ilyen helyekre mennek, hogy mobil-és internetszolgáltatók.

Legalábbis akit én ismerek az mind ilyen helyen dolgozik :D

2013. aug. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat. Abból a pdf-ből informálódtam már korábban is. A beágyazott szakirányról tudnál írni még 1-2 hasznos dolgot? :)
2013. szept. 1. 14:58
 3/3 anonim ***** válasza:
79%

Ugye 3 féle van, mindegyiken van mikrokontrollerrel kapcsolatos dolog, így van hardver és szoftver is. Az egyik az irányítástechnikás, ezen durvább matek van. Itt lehet foglalkozni leginkább irányítástechnikai dolgokkal. A másik a számítógép alapú rendszeres igazából itt is főleg mikrokontroller van. Foglalkoznak a beágyazott oprendszerekkel meg van egy kis irányítástechnika is. PLCzni ezen a kettőn lehet. A harmadik a beágyazott információs rendszerek. Itt amik jobban vannak a többihez képest jelfeldolgozás és FPGA. Most nagyjából azt írtam le, hogy a tárgyak és a laborok mivel foglalkoznak. Önlabnak és diplomamunkának kb bármit elfogadnak ezekről a szakirányokról.

Mindegyiken elég jelentős a programozás, C, de esetleg C++, Java és C# is előfordul. Vagy ugye irányítástechnikára, jelfeldolgozásra Matlab és Labview.

Azzal is érdemes számolni, hogy vannak mellékszakirányok. Ami általában 3-3 tárgyat takar. Ezekkel ugye rámehetsz valamelyik témára, függetlenül a szakirányodtól.

2013. szept. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!