Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az, hogy 9-es évfolyamon,35...

Mi az, hogy 9-es évfolyamon,35 óra lesz, stb. idiótaság?

Figyelt kérdés

[link]


Itt olvastam,nem hiszem el,hogy felemelik 35-re a 9. évfolyamosok óráját..+ heti 5 testnevelés,stb. idiótaság..


Megye legjobb gimnáziumába mentem hatosztályosba,2 éve,most lépek a 9. osztályba,erre mindent megváltoztatnak stb..

Ha heti 35x óra,akkor az napi 7 óra,vagy gondolom lesz olyan hogy,egy nap 6,máskor meg 8.

Bejárókra nem gondolnak,a kedves budapesti "nagy" emberek?Attól hogy nekik a fenekük alatt van minden,nem azt jelenti hogy mindenkinek..

Amikor 6 órám volt,így is fél 3kor értem haza,utána ebéd stb..és este 6-7ig tanultam,most meg mi lesz??

7 órám lenne fél 4

8 óra esetén fél 5

mikor az Istenbe tanuljak???

80 percembe telik naponta az oda-vissza út..

Nem tartjátok gáznak??


2013. aug. 26. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
szerintem is már csak baromságokat képesek bevezetni, mindenbe jól ki*basznak velünk. pl. miért kellett eltörölni x tantárgyakból az előrehozott érettségit? én is jól megszívtam, mert pont kiestem abból az évfolyamból, akik még utoljára tehettek föciből előrehozottat. ez amúgy is két éves tantárgy, nem tudom miért fájna nekik ha mennénk előrehozottra.
2013. aug. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Tudod, meg kell mutatni hogy a fidesz csinál valamit. A tanulókon is csattan az ostor. Nem értem ezt a tesit sem. Emiatt lesz Nekem 8 órám állandóan pedig végzős vagyok. Ezzel utáltatják meg végleg az iskolát a gyerekekkel.

Amúgy az utazásra meg csak annyi lenne a válaszuk hogy kollégium...sajnos. Nekem a 15. kerületbe kell járnom és másfél-2 óra mire hazajutok a szomszédba.

2013. aug. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Tényleg elég nagy hülyeség. Főleg, hogy tesi miatt. Oké, tudj futni, de az életben nem sok hasznát fogjuk venni. A fontosabb tantárgyaktól veszi el az időt. Most kitalálták, hogy az általános iskolai elsősöknek is 4-ig bent kell maradniuk. ( nem vagyok benne biztos, hogy 4ig, de lényeg, hogy nagyon hosszú). Jó engem ez nem érint, de akkor is durva. Az előrehozottat is eltörölték. Szóval 2 év kihagyás után tehetek pl bioszból érettségit. Szóval minden hülyeséget kitalálnak csak éppen abba nem gondolnak bele, hogy ez így senkinek sem jó.
2013. aug. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, azért nem kell ezt így túlparázni. Lesz még ettől rosszabb is.
2013. aug. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Nekem mindig 7-8 órám volt gimiben, keddenként 10. De egyébként tényleg sok a hülyeség pl. ez a mindennapos tesi is.
2013. aug. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Valamikor még szombaton is volt oktatás

(Igaz, szombaton csak max.négy óra)

Nekünk meg kötelező énekkar is volt (az is elvett

időt a tanulásból) Úgyhogy mindenhol kitalálják, hogy neked ne legyen túl jó

2013. aug. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mikor én 9.-es voltam, minden nap 4- fél 5 között értem haza, pedig az már elég régen volt. Ráadásul tényleg van ennél sokkal rosszabb is. Nem azt mondom, hogy jó, inkább azt, hogy nem "szar", csak "kaki". Remélem érzed a különbséget. Soha nem panaszkodtam , hogy jaj így meg úgy mennyi órám van, milyen későn érek haza. Nem szokásom ok nélkül nyávogni meg panaszkodni mindenen, (attól változik valami?). Mindezek mellett azért örülök, hogy ezekből a "nagyszerű" újításokból már kimaradtam, mert őszintén nem szívesen vállalnék 1-2 dolgot, amit a mostani diákokra ráerőltetnek.


Tarts ki, én csak azt tudom kívánni! :)

2013. aug. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
ez a tesi is tényleg hülyeség, mert kb. az a 45 perc nem ér semmit. 15-20 perc bemelegítés, aztán utána meg egy kis testmozgás. szerintem is fontos a sport, de ne így akarják rávenni a diákokat hogy sportoljanak, mert így csak a kefdük megy el tőle. arról nem is beszélve, hogy csak hirtelen kitalálták, az iskolák meg alig tudják megoldani, mert nincs se hely, se tanár. mi normális tesin is össze vagyunk zsúfolva..
2013. aug. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Meglehet oldani a tanulást...

Ált.isi.ben meg minket 4 előtt sosem engedtek haza. Független attól, hogy mi van. És mindig utána kellett a plusz dolgokat szervezni. Ez nekem plusz korrep, sport. Sokszor 6-7 fele értem haza. /és akkor nem voltam otthon egésznap/

Tudni kell, hogy nekünk olyan sulink volt ahol a kötelező tömegsport már akkor is kötelező volt mikor én kezdtem a suli. Így ez nekem természetes volt meg mindenkinek aki olyan suliba járt. Csak azok vannak ezen felháborodva, hogy + tesi stb akik nem olyanba jártak.

Most gondolj bele nekem egy csomó olyan volt, hogy reggel mentem 0.ra és még 8.ban is ott csücsültem. Heti többször. Mindig azt néztük, hogy mindenki megy haza vagy épp jön suliba. És inkább örlj, hogy járhatsz suliba, nem sokan tehetik meg...


És tudod mi az oka? Az, hogy ez a korosztály túlzottan kipihent. Mindig pörög stb. Én azt mondom, hogy ez tök jól van így. Lekell terhelni a gyerekeket és a ti korosztályotokat. Bírjátok...

19l

2013. aug. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mikor az istenbe tanulj? Hát szünetekbe.
2013. aug. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!