Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha most onkoltseges kepzesre...

Ha most onkoltseges kepzesre vettek fel foiskolara, jovo felevben atmehetek allamira?

Figyelt kérdés
Nem tudom ez hogy mukodik, sajnos mar csak a potfelvetelin tudtam jelentkezni, ott meg nincs allami, csak fizetos, pedig siman felvettek volna allamira is, mert sok pontom volt. Hogy tudok majd atmenni, ujra kell felveteliznem jovore vagy siman attesznek, ha kerem?

2013. aug. 28. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

2 lehetőséged van:

-jövőre újrafelvételizel. Viszont ekkor újra be kell majd iratkoznod, meg elismertetni az addigi kreditjeidet stb.

-átsorolás. Vagyis első év végén kérvényezed, hogy vegyenek át államira. Ez a nehezebb út, mivel itt elég kevés embert vesznek át, és nem a felvételi pontszám számít, hanem a tanulmányi eredmény. És el is kell veszítenie valakinek az államis helyét... Viszont itt nem kell újra beiratkoznod, elismertetned stb. csak folytatod tovább.


Legegyszerűbb, ha beadod a kérvényt + újrafelvételizel is, és akkor valamelyik tuti összejön.

2013. aug. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól írja, csak annyival egészíteném ki, hogy sok intézményben nincs is lehetőség arra, hogy az első félév végén átsoroljanak, legalább 2 lezárt félévet várnak el.
2013. aug. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

Igen, én is ezt írtam. "első ÉV végén kérvényezed"

Évet írtam, nem félévet. Valóban 2 lezárt félév, vagyis 1 év kell hozzá.

2013. aug. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!