Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ezt az eredményt adja a...

Miért ezt az eredményt adja a pontszámító kalkulátor?

Figyelt kérdés

Böngésztem a felvi.hu-n és érdekelt, hogy mennyi pont járna egy ilyen érettségi eredményért a Corvinuson:


[link]


Azonban véleményem szerint ez a pontszám nem megfelelő, mert a rendszer nem vette figyelembe az angol emelt érettségit. Így viszont összességében 40 ponttal több pont járna (angol emeltért +50, és mondjuk a töri miatt -10). Megnéztem, és ezen a szakon beszámítható a többletpont egy angol emelt érettségiért.


Valóban annyi pont jár, mint amennyit a rendszer ír?



2013. aug. 30. 00:12
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
A link a kalkulátorhoz dob, az eredményeidet nem menti.
2013. aug. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet belinkelni úgy az oldalt, ahogy szeretted volna. Egyébként azért, mert ha megkapod az angol emeltért a +50 pontot, akkor nem kapod meg a nyelvvizsgákért kapható max. +40 pontot és ez fordítva is igaz (úgy számolnak ahogy több jön ki).
2013. aug. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, látom nem működik a hivatkozás...A lényeg az, hogy a Corvinus turizmus-vendéglátás szakán nem számol a rendszer az angol emeltért járó többletponttal. Az érettségi pontokhoz a matek és a történelem közepet számítja be, ez így 180 pont. Az angol emeltre 80% írtam be, ezt viszont kihagyja, ezáltal nem adja hozzá a pontokat. Pedig így sokkal kedvezőbb lenne.
2013. aug. 30. 00:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne kedvezőbb, mert akkor a nyelvvizsgáért kapott pontokat nem kapnád meg, és ezek szerint a középszintű matekot és a történelmet pedig 85% felettinek írtad be.


Ha valamelyik 85% alatt lenne, akkor az emelt angollal számolna (nyelvvizsga nélkül) és kevesebb pontod lenne. (Ezeket feltételezve úgy, hogy nyelvvizsgákra 40 pontot kapsz, ha 28-at akkor kicsit több százalékkal lenne ez igaz.)

2013. aug. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem...Valójában ez azért van így, mert akkor könnyedén lehetne szerezni 90 többletpontot azzal, ha csak szimplán tennék egy emelt angol érettségit? (feltételezve, hogy 60% felett sikerül) Erre nem gondoltam, mert nem erre játszok, de felettébb érdekes...
2013. aug. 30. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!