Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell matekot tanulni...

Miért kell matekot tanulni még a középiskolákban is? Mi szükség van rá az életben? Csak akkor kell, ha műszakira készülünk!

Figyelt kérdés
A diákok nagy része nem szereti, csak kínlódik vele, mégis erőltetik, hogy tanulják. Csak az érettségi miatt kell? Az életben elég, ha a négy alapművetet tudjuk + terület, kerület számítást.

2013. aug. 31. 17:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%

Egyetértek, de sajnos ez van :(

Ha én lennék az oktatási miniszter, úgy csinálnám, hogy mondjuk legfeljebb 10. osztályig lenne kötelező a matek, utána meg vegye fel az, akinek szüksége van rá. Egy átlagember úgysem fog többet hasznosítani az alapműveleteken kívül.

2013. aug. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Kell matek természettudományos, műszaki, informatikai és gazdasági képzésekre is. Erre a tárgyra építenek a felsőoktatásban legjobban (a legtöbb szak és legnagyobb mértékben). Emellett fejleszti a logikus gondolkodást. A felsorolás eléggé hiányos, pl. arány, vagy valószínűségszámításra is szükség lehet elég sokféle élethelyzetben.


És még valami: szerintetek hány diák tudja BIZTOSAN 10. osztályos, vagy akár már középiskolás korára, hogy az előbb említett képzési területeken nem fog részt venni?

2013. aug. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%

Jó matek, kell matek.

Nem kell menni faktra, ha valaki nem akar.

2013. aug. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
Azért kell többek között, mert kötelező belőle érettségit tenni.
2013. aug. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Aki nem szereti a matekot, az nem szeret logikusan gondolkozni. Pedig az biza hasznos az életben. Tehát akinél itt hiányosság van, annak nem fog ártani ha gyűrik még az agyát egy kicsit.
2013. aug. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos manapság az a menő, ha valaki nem gondolkozik és vv éva szintjére issza magát. Nem az érettségi miatt kell, minden szakmában kell. A logikát fejleszti. Egy gyógyszerész, orvos, nővér ez alapján méri ki a gyógyszereket, hogy x kg-os embernek ez kell. Egy mérnök, építész, informatikus, közgazdász stb. stb. mind használja.

Ha valaki nem szereti a reál tárgyakat, menjen bölcsésztudományokra. (Ebbe remélem senki sem szűr bele mindenféle rosszindulatot.) De ennyi erővel megkérdezhetem: minek az irodalom érettségi? Mikor használom fel azt a tudást, hogy tudom, hogy egy versnek a címe szimbolikus?

Csak tudod, jó az, ha az ember minél több dologba belelát, hozzáteszem iskolákban ingyen betekintést nyerhet egy adott tantárgyba, mert könnyebben választ szakmát, munkát, felsőoktatási intézményt később.


(Szeretem az irodalmat, ne nézzen bele senki semmi rosszindulatot a kommentembe, mert tudom, hogy az itt a módi...)

2013. aug. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
7%

" Egy mérnök, építész, informatikus, közgazdász stb. stb. mind használja. "

Igen, mert egy ország valószínűleg csak ezt a 4 szakmával ellátott embercsoportot termeli ki :D

2013. aug. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy érvet emeltél ki csak. Szerinted logikus gondolkodásra nincs szükség? Vagy aki nem tudja, hogy mit szeretne csinálni és nem tanulna matekot (mert minek), és 11-12. osztályos korában jönne rá, hogy mondjuk gazdasági pályára szeretne menni? Hidd el elég sokan lennének hasonló helyzetben, és a matematika az egyik legértelmesebb dolog, amit iskolában taníthatnak bárkinek (bár szerintem "tudományosabban" kellene tanítani már középiskolás szinten).
2013. aug. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Oh 77%-os... Inkább meg se szólaltál volna. Bocsánat, hogy nem írom le a világ összes szakmáját. A 'stb.' kifejezés ismerős? Mert írtam. Gyógyszerészt, nővért, orvost is írtam, ez így együtt már 7, drágám.
2013. aug. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

És a többi tárgyra nem ugyanez igaz?

Miért éppen a matek?

Én speciel a törit dobtam volna.


Amúgy én az egész (kötelező) érettségit megszüntetném.

Levinném a tankötelezettséget 12 évre, addig az alapdolgokat mindenki megtanulja. Teljesen felesleges melegedni a suliban, iszonyú nagy pénzkidobás.

Legyen úgy, hogy mindenki eldönti, mit akar tanulni.


Az egyetemekre megkövetelném az emelt érettségit.

Minden sokkal egyszerűbb, tisztább lenne.


Csak tényleg nem értem, miért pont a matek a mumus.

2013. aug. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!