Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért akar ma mindenki gimnázi...

Miért akar ma mindenki gimnáziumba menni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jó nem mindenki de akiknek 3,5 felett van az átlaguk azok közül 10-ből 9 gimnáziumba akar menni. Ott van példának a volt osztályom. 4,2-es átlagommal szakközépiskolába mentem össz-vissz két tanár mondta, hogy "igen az jó választás" a többi kb 8 tanár azt mondta, hogy "há' miért nem gimnáziumba mész?" meghogy "ott csak elkótyavetyéled a 'tudásodat'". És nálam sokkal rosszabb tanulók mentek gimnáziumokba. Ez miért jó, kap egy éretségit de ha nem tanul tovább (egyetem, főiskola) akkor max egy okj-és képzésre tud elmenni. Szakközépbe ugyanúgy lenne érettségie és ha akarna, lenne rá lehetősége akkor tovább tudna tanulni onnan is. Jah az amin kiakadtam, hogy egy haverommal lyukasóra volt év végén (ő gimnáziumba megy) erre odajött "szeretett" alsós osztályfőnökünk aki kérdezte, hogy melyik suliba megyünk. Haverom mondja, hogy xy gimnázium erre a tanár "hú nagyon ügyes vagy, milyen tagozat? stb" ott kérdezgette, megkérdezi tőlem, hogy melyik suli mondom, hogy xy szakközép erre azt mondta "aha és kik mennek még gimnáziumba?". Mint ha csak az lenne ember aki gimibe megy. Szóval ma mi ez a gimnázium őrület azok körében is akiknek 4 es alatt van az átlaguk? Jah és az összes ilyen gimis gyerek akinek megkérdeztem az életcélját ezt mondta; "hááátööö ízéé majd lesz valami" na most ezért mire jó az erős iskola? Előre is köszönöm! 14/f

2013. szept. 1. 00:20
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
74%
Ne félj! Ez lesz majd, ha netán felsőoktatásban tovább tanulnál: egyetem/főiskola. A főiskolások azt mondják bolognai rendszer, senkit nem érdekel. Az egyetemisták meg épp ellenkezőleg gondolják. A főiskola a piramisban eggyel lentebb van, mint az egyetem.
2013. szept. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
16%

Jó kérdés.

Lehet azt gondolják, a legjobb tanárok a gimikben vannak.

Pedig ez nem igaz így.

Szakközepekben is vannak nagyon jó tanárok.

2013. szept. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
55%
Gimibe akkor van igazán értelme menni, ha egyetemre akarsz menni, mert azért azt valljuk be, hogy nem a szakközepesek közül kerülnek ki a 470-480 pontot elérő emberek.
2013. szept. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
Vagy mondok egy másik példát volt osztálytársam báttyja általánosban kitűnő tanuló volt felvették egy elit suliba matek tagozatra (országos versenyekre járt előtte) és éppenhogy megvan a 3-as rajzból megis bukott. Persze az öccs (a volt osztálytársam) ugyanilyen lesz. Kitűnő volt erre elküldték ugyanabba az iskolába matek tagozatra (pedig jem okosabb a báttyjánál). Köszi a válaszokat! Jöhetnek még.
2013. szept. 1. 00:33
 5/48 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy általánosban kitűnőnek lenni nem nagy dicsőség. Saját példámat tudom hozni, általánosban kitűnő, gimit teljesen leszartam így 2-szer pótvizsgáznom is kellett, most meg a Corvinusra járok.

Az, hogy hogy megy a gimi nem feltétlen határozza meg az emberek képességét, max. a hozzáállását.

2013. szept. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
3-as! Általában tényleg nen a szakközepesek mennek egyetemre de apám szakközépbe járt most gépészmérnök (főiskolában végzett) és abszolút nem hátrány, hogy van egy technikusi végzettsége is.
2013. szept. 1. 00:37
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha már akkor tudja, hogy mi akar lenni, akkor hasznos lehet a szakközép és utána a felsőoktatásban diploma, de 14 évesen sokan nem tudják és a gimnázium egy általánosabb dolog, több mindent megismerhetsz, több mindenről hallasz és esetleg könnyebb a döntés, hogy merre indulj tovább.
2013. szept. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék vitatkozni de egy szakközépbe megismer az ember egy egész szakterületet és lehet, hogy megkedveli és továbbtanul vagy rájön, hogy nem tetszik neki és továbbmehet bármi másnak. Tehát a szakközépben az érettségi mellé kap egy kis "pluszt".
2013. szept. 1. 00:44
 9/48 anonim ***** válasza:
46%

Egyébként nyugodtan akarjon "mindenki" gimibe menni.

Úgysem vesznek fel mindenkit.

Bár nem tudom, jó-e ez egyáltalán, hogy már középiskolába is felvételizni kell.. Minek

2013. szept. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Úgy értem a "mindenkit", hogy 10-ből 9 akar menni és felvesznek 7, 8-at.
2013. szept. 1. 00:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!