Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kell a diákigazolványt...

Hogyan kell a diákigazolványt igényelni az egyetemnél?

Figyelt kérdés

2013. szept. 2. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:

A beiratkozás alkalmával szoktak adni igénylőlapot, amit ki kell töltened.

Tapasztalataim szerint, ha jól emlékszem ez úgy működött, hogy A Tanulmányi Osztályon beiratkoztam, ott megkaptam a kódot az egyetemi rendszerhez (ETR/Neptun). Utána kellett menni a hallgatói információs központba valami ilyesmi volt a neve (régen volt már) ahol ki kellett tölteni egy igénylőlapot. Egyébként az érvényesítés a későbbiekben ugyanitt történt mindig. Addig amíg nem kapod meg az egyetemi d.igazolványt a középiskolait is használhatod. Úgy emlékszem okt.15-ig érvényes, vagy 31-ig. de addigra mire az lejár elvileg már megkapod. A középiskolás diákigazolvány mellé nem árt, ha kérsz a beiratkozás után hallgatói jogviszony igazolást. (Egyszerre kérj vagy 3-at, biztos, ami biztos, később nem kell sorba állnod érte, ha esetleg diákmunkához, vagy máshoz kellene)

2013. szept. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Középiskolai diákod október 31-ig érvényes, addig nyugodt szívvel használd azt, de azért minél előbb szerezz ideiglenes diákot, ugyanis elég sok idő, mire megkapod...


Elmész okmányirodába, fotót csinálnak, aláírást kérnek, kapsz egy papírt. Rajta lesz a NEK-azonosító. Ennek segítségével neptunon keresztül kell diákot igényelni.

Ahol etr rendszer van, ott nem tudom.

2013. szept. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!